14-05-201912:06

Ірина Садовська: У першому кварталі 2019 року видано понад 75 тисяч свідоцтв про народження

У першому кварталі 2019 року в Україні органами державної реєстрації актів цивільного стану було зареєстровано 76 566 народжень. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

Народження дитини – радісна подія, але разом з цим виникають питання, з якими батьки стикаються, можливо, вперше в житті. Зокрема, це видача свідоцтва про народження. Міністерство юстиції максимально спрощує турботи батьків про документи. Тому, задля зручності, отримати перший документ дитини – свідоцтво про народження, можна у пологовому будинку.

«Відділами державної реєстрації актів цивільного стану, у яких надається послуга щодо прийому документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження та видачі відповідних свідоцтв безпосередньо в закладах охорони здоров’я, у першому кварталі 2019 року видано 38 987 свідоцтв про народження. Тобто кожне друге свідоцтво про народження дитини батьки отримують, не виходячи за межі медичного закладу», - повідомила Ірина Садовська.

До слова, найбільша кількість свідоцтв видана у закладах охорони здоров’я у місті Києві (4000), Дніпропетровській (2772) та Львівській (2177) областях.

Разом з тим, найбільший відсоток свідоцтв про народження видано у закладах охорони здоров’я у Тернопільській (91 %), Луганській (88 %), Миколаївській (88 %) областях.

Варто додати, що у  2018 році 162 тисячі новонароджених отримали свідоцтва про народження у пологовому будинку.