20-02-201916:21

Ірина Садовська: відбувся перший іспит для реєстраторів

Вчора, 19 лютого, відбулось перше тестування щодо підтвердження професійної компетентності у сферах державної реєстрації.  

На іспити з’явилось 28 учасників, зокрема реєстратори, які були відключені від реєстрів та ті, що вирішили здійснювати реєстраційну діяльність вперше, нотаріуси. За підсумками першого дня з тестуванням справились успішно троє осіб.

«Всі, хто успішно склав іспит вже сьогодні отримають сертифікати про підтвердження професійної компетентності. Для професійного виконання реєстраційної діяльності знання законодавства є обов’язковим, і тести є своєрідним маркером. Вчора ми переконались, що нічого складного у процедурі немає», - наголосила заступник Міністра юстиції України Ірина Садовська.

Щодо процедури іспиту, то все відбувається згідно з визначеним порядком. Співробітник Міністерства зустрічає осіб та проводить ідентифікацію за паспортом. Пізніше, разом з представником з Національних інформаційних систем, кожній особі видають запакований у конверті логін та пароль, і особа приступає до виконання завдань.

Після двох годин тестування автоматично закінчується і кожен учасник іспиту бачить результати  на екрані свого комп’ютера.

«Особа одразу дізнається, отримає сертифікат чи ні.  Окрім того, всі результати ми опублікуємо на сайті Міністерства юстиції України. Все відбувається оперативно, а головне прозоро», - зауважила Ірина Садовська.

Варто наголосити, що тести були підготовлені за підтримки міжнародних партнерів з Проекту Європейського Союзу «Право-Justice», керівник якого, Довидас Віткаускас, нещодавно взяв участь у  дискусії «Мін’юст та міжнародні партнери - втілюємо зміни разом. Результати 2018» та наголосив на важливості спільної роботи з Міністерством.

«З огляду на автоматизацію процесу та участь у розробці завдань наших міжнародних партнерів з Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» можу вас запевнити, що будь-які корупційні ризики під час тестування відсутні», - наголосила Ірина Садовська.

Нагадуємо, що до складання тестів для підвищення кваліфікації державних реєстраторів допущено 328 осіб.

 

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-z-pitan-derjavnoi-reestratsii-irina-sadovska-testuvannya-schodo-viznachennya-profesiynoi-kompetentnosti-osib-u-sferah-derjavnoi-reestratsii