12-04-201914:03

Ірина Садовська взяла участь у засіданні антирейдерського аграрного штабу у Луганській області

 Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська у Луганській області провела круглий стіл «Діяльність антирейдерських штабів. Актуальні питання, пов’язані з державною реєстрацією».

У круглому столі взяли участь члени антирейдерського штабу, державні реєстратори нерухомості та бізнесу районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

«Антирейдерські штаби стали дієвим стримуючим фактором для незаконних захоплень земельних ділянок та агропідприємств. Доказом цього є те, що ми фіксуємо істотне зниження кількості звернень до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації», - розпочала Ірина Садовська.

Вона зауважила, що за час існування в області Оперативного штабу з протидії рейдерству було здійснено 198 виїздів по Луганській області та надано понад 1000 консультацій із земельних та інших питань. Водночас було розглянуто 27 скарг.

«Ці цифри говорять про те, що штаб працює на випередження і робить наголос на просвітній складовій, яка попереджує здійснення незаконних дій. Це дуже важливо, особливо зараз, у посівний період», зауважила Садовська.

Окремо заступник Міністра відмітила підвищення юридичної грамотності та обізнаності аграріїв.

«Орендар і власники земельних ділянок повинні відповідально ставитися до своїх прав та обов’язків, зафіксованих у договорах. Не потрібно лінуватись проводити аудит своїх угод оренди: чинність, правильність оформлення, наявність підписів та всіх необхідних реєстрацій», - підкреслила Ірина Садовська та додала, що у випадку претензій сторонам потрібно вирішувати їх тільки у правовий спосіб – через Антирейдерську комісію Мін'юсту або суд. 

«Я хочу подякувати ГТУЮ у Луганській області за відповідальну та результативну роботу», - наголосила Ірина Садовська.