14-05-201917:40

Ірина Садовська: Законопроект «Про внесення зміни до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини» спростить реєстрацію новонароджених

Проект Закону України «Про внесення зміни до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини» розроблено з метою створення державою ефективного механізму комплексного надання послуг, пов’язаних з державною реєстрацією народження дитини. Про це зазначила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

«Проектом Закону пропонується забезпечити під час державної реєстрації народження одночасне надання таких послуг, як реєстрація місця проживання, призначення допомоги при народженні дитини, реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я, реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків відповідно до Податкового кодексу України, видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї», - повідомила Ірина Садовська. Вона додала, що зазначені послуги надаватимуться виключно за бажанням батьків.

Для надання такого комплексу послуг передбачаються повноваження центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приймання документів в електронному вигляді та встановлення між ними відповідної інформаційної взаємодії за спільно затвердженими процедурами такої взаємодії, що дозволить, окрім надання послуг, пов’язаних з народженням дитини, оптимізувати послугу щодо реєстрації місця проживання дітей віком до 14 років, яка також надаватиметься в електронному вигляді.

Врегулювання механізму інформаційної взаємодії дозволить під час державної реєстрації народження передавати в електронному вигляді в режимі реального часу інформацію про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру, що забезпечить відображення в свідоцтві про народження дитини унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

«Запропонований законопроектом механізм надання таких послуг мінімізує кількість документів та процедурних дій, що вимагаються для їх отримання, і значно зменшить адміністративне навантаження на батьків», - підкреслила Ірина Садовська.