15-03-201910:43

Ірина Садовська зустрілась з нотаріатом Миколаївщини

Поєднати зусилля та зосередитися на конструктивній роботі - сьогодні це завдання номер один. На цьому наголосила заступник Міністра юстиції з державної реєстрації Ірина Садовська під час робочої зустрічі з нотаріальною спільнотою Миколаївщини.  Це вже шоста відкрита зустріч з нотаріусами, яка відбувається в Україні.

За словами Ірини Садовської, вийшла жвава та гостра розмова. «Наш діалог був дуже напружений, однак для мене було несподіванкою, що нотаріуси не знали, хто та в яких випадках складає тестування для підтвердження професійної діяльності державного реєстратора», - зазначила заступниця Міністра.

Вона пояснила, що раніше для осіб, які починають реєстраційну діяльність, були дуже прості кваліфікаційні вимоги. Тепер реєстратор для входження в професію буде складати тести, а також їх будуть складати особи, які здійснювали реєстраційну діяльність і були відключені.

«Маніпулювати людьми дуже легко, коли в них недостатньо інформації. Додам лише те, що на Миколаївщині цього року не було заблоковано жодного нотаріуса, відповідно ніхто з діючих нотаріусів області не повинен складати тести. Загалом ми знову дійшли до висновку, що тести не є наріжним каменем, проте існує проблема у критеріях застосування санкції - відключення від реєстрів», - додала Ірина Садовська.

Загалом зустріч тривала більше трьох годин, тому встигли предметно та конструктивно обговорити і пропозиції, які виникали у нотаріальної спільноти Миколаївщини.

«В результаті всіх зустрічей зрозуміла, що ми з нотаріатом України вийдемо на взаємовигідний компроміс, адже сьогоднішній день є прекрасний плацдарм для спільної роботи», - повідомила заступниця Міністра.