13-03-201916:13

Ірина Садовська зустрілася з нотаріусами Кіровоградщини

Мін'юст не створює санкцій, а підвищує кваліфікацію тих, хто здійснює держреєстрацію. Саме про це говорила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації  Ірина Садовська під час зустрічі з нотаріусами та державними реєстраторами Кіровоградської області. 

Кропивницький став п'ятим містом в Україні, де відбулася відкрита зустріч із нотаріусами та державними реєстраторами. 

Під час робочої зустрічі  присутні обговорили проблемні питання в нотаріальній діяльності й шляхи їх вирішення. Зокрема нотаріуси виступили з пропозицією організувати тематичні тренінги, які дозволять підвищити свій рівень знань і уникнути можливих помилок.

Під час зустрічі всі однозначно погодились, що жодних проблем складати тести немає, є питання в удосконалені критеріїв відключення від реєстрів та в необхідності навчальної програми для роботи з реєстрами. Над цим Міністерство юстиції спільно з нотаріальною спільнотою готове розпочати роботу. 

«В області працює 155 нотаріусів. За 2017 рік від реєстрів було відключено 2 нотаріуси, у 2018 – 1. Стосовно цих осіб перевірка відбувалась за поданням ГТУЮ, адже на них поступали скарги від громадян», - повідомила Ірина Садовська статистику по області. 

Сьогодні для відновлення роботи таким нотаріусам потрібно успішно скласти тестування для підтвердження кваліфікації. Буквально через декілька днів особа буде підключена до реєстрів і зможе продовжити свою роботу.

«Запровадження іспитів для тих нотаріусів і державних реєстраторів, які вчинили порушення в реєстрі, є необхідною мірою, яка дозволить відібрати грамотних юристів, які надаватимуть громадянам якісні послуги. Шкода, що цю ініціативу почали використовувати на політичній арені в негативному світлі, дискредитуючи при цьому роботу Мін'юсту, адже для цього немає об'єктивних підстав», - додала заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації.