10-05-201815:18

Іван Ліщина: Європейський суд з прав людини підвищив рівень справ України проти Росії

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) прийняла рішення про передачу чотирьох міждержавних заяв України проти Росії щодо порушень прав людини в анексованому Криму та на сході України до Великої Палати Суду. Про це повідомив заступник Міністра юстиції Іван Ліщина.

"Це свідчить про надзвичайну важливість справ, які були подані нашою державою в особі Міністерства юстиції проти агресора, який регулярно порушує права наших громадян на непідконтрольній українській владі території", - зазначив Іван Ліщина.

Велика палата Європейського суду складається з 17 суддів, які виносять остаточне рішення. Тоді як звичайні справи розглядають 7 суддів.

Палата ЄСПЛ може передати справи на користь Великої палати Суду, якщо справа стосується дійсно серйозних порушень норм Європейської конвенції з прав людини чи протоколів до неї.

Нагадаємо: Міністерством юстиції від імені України подано низку позовів проти Російської Федерації, яка анексувала Крим та окупувала окремі регіони Донецької та Луганської областей.  У рамках справ до Європейського суду подано тисячі сторінок доказів, відео- та фотофактів.