13-09-201811:11

Іван Ліщина: рішення Верховного суду РФ по справі Романа Сущенка є цинічним

12 вересня 2018 року Верховний суд Російської Федерації визнав законним винесений 4 червня 2018 року вирок українському громадянину Роману Сущенку за сфабрикованими обвинуваченнями у шпигунстві та підтвердив призначене йому Московським міським судом покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

«Таке рішення Верховного суду РФ є цинічним продовженням політики держави-агресора щодо переслідування громадян України з політичних мотивів за сфабрикованими обвинуваченнями», - зазначив заступник Міністра юстиції - – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

За словами Івана Ліщини, зазначені факти будуть долучені до міждержавної заяви України проти Росії щодо українських політичних в’язнів, у тому числі Романа Сущенка.

Нагадаємо, що 10 серпня 2018 року Урядом України було подано до Європейського суду з прав людини нову міждержавну заяву щодо переслідування Росією громадян України з політичних мотивів.

Нова міждержавна заява України стосується політики переслідування Росією громадян України та містить перелік порушень прав 71 українського політичного в’язня, які незаконно переслідуються та утримуються на тимчасово окупованій території Криму та території Російської Федерації.

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду міждержавну заяву України. Відтепер у його провадженні ще один міждержавний позов проти Російської Федерації – «Україна проти Росії (VII)» за № 38334/18.

Міністерство юстиції України продовжує збір доказової бази масштабних порушень Росією прав людини з метою притягнення держави-агресора до міжнародно-правової відповідальності.