13-09-201815:24

Іванна Смачило: дослідження правових потреб українців - можливість покращувати якість правових послуг

Завдяки постійному моніторингу і проведенню досліджень суспільної думки Мін‘юст має змогу вчасно реагувати на правові потреби українців і оперативно змінювати державну політику у цьому напрямку. 

Про це сьогодні, виступаючи на презентації соціологічного дослідження правових потреб та проблем в українських громадах, реалізованого за ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження», повідомила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

«Дослідження правових проблем та потреб українців є неоціненним матеріалом для формування ефективної правової політики держави. Такі дослідження є головним індикатором реальних потреб населення у сфері правового захисту. Вони дають можливість тримати руку на пульсі правових потреб громадян при формуванні і реалізації державної політики у правовій сфері», - наголосила заступник очільника Мін’юсту.

Вона звернула увагу на те, що майже половина опитаних (49%) протягом останніх 3 років мали проблеми правового характеру і, відповідно, необхідність у їх вирішенні.

«Ці дані як ніщо інше підтверджують важливість і потрібність розвитку системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, завдяки якій всі громадяни можуть отримати консультацію та захист, а значить – отримати гарантований державою доступ до правосуддя», - підкреслила заступник Міністра юстиції.

Вона подякувала надійним партнерам Мін‘юсту - Міжнародному фонду «Відродження», представникам громадського сектору, а також команді соціологів Київського міжнародного інституту соціології за реалізацію даної дійсно важливої ініціативи.

За словами експерта Міжнародного фонду «Відродження» Романа Романова, спільна робота фонду з Міністерством юстиції щодо дослідження правових потреб українців – це дороговказ для багатьох інших державних органів.

«Це спроба подивитися на соціальну функцію юстиції через призму потреб людини, коли ми ставимо головним не доступний бюджет і наявні ресурси, а потреби громадян», - сказав він.

На його переконання, дуже важливо, що держава з одного боку взяла на себе відповідальність за забезпечення доступу громадян до правосуддя, а з іншого – не знизила ролі інших суб’єктів і розбудовує партнерство з недержавними організаціями.

«Це дуже важливі передумови, щоб рухатися далі з точки зору формування повноцінної державної політики в сфері доступу до правосуддя. Так само важлива у цьому сенсі реформа державного управління та створення у Міністерстві юстиції директоратів. Це – підстава говорити про управлінський ресурс, який може використовувати різну практику і брати дані з різних джерел для обґрунтування своїх рішень», - додав Роман Романов.

У свою чергу, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк зазначив: «Система безоплатної правової допомоги та провайдери, з якими співпрацює Координаційний центр, зацікавлені в подібних дослідженнях як у джерелі інформації про індикатори, які демонструють прогрес у нашій спільній роботі. І в майбутньому система БПД планує приділяти ще більше уваги вимірюванню прогресу та ефективності тих проектів, якими ми займаємося».

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/prezentatsiya-analizu-pravovih-potreb-naselennya-dlya-formuvannya-derjavnoi-pravovoi-politiki-kiiv-13-veresnya-2018-roku

Відео за посиланням : https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-ivanna-smachilo-pro-doslidjennya-pravovih-potreb-ukraintsiv