15-03-202109:56

Журнал «Архіви України» тепер доступний онлайн

12 березня в ІА «Укрінформ» відбулася презентація оцифрованої електронної версії журналу «Архіви України».

Відкриваючи захід, Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зазначив: «Минулого року ми лише говорили про можливість оцифрувати журнал «Архіви України», а вже сьогодні, разом із командою, можемо вам представити онлайн-доступ до повного зібрання науково-практичного журналу «Архіви України»».

Завдяки спільній роботі в онлайн-доступі розміщено 356 випусків журналу «Архіви України», які налічують 27 100 сторінок.

Журнал «Архіви України» - не лише вузькофаховий, але й, водночас, наукове видання високого рівня. Завдяки оцифруванню повним паперовим комплексом видання «Архіви України», що зберігається лише в Державній науковій архівній бібліотеці м. Київ, тепер зможуть скористатися велика кількість фахівців, істориків, архівістів та молодих спеціалістів архівної справи.

У ході презентації учасники заходу розповіли про історію створення журналу «Архіви України», згадали головних редакторів різних часів цього видання та наголосили на його значенні для української та міжнародної спільноти, а також презентували роботу сайту.

Нинішній головний редактор науково-практичного журналу «Архіви України» Марина Палієнко назвала знаковою подією проєкт оцифрування, оскільки він свідчить про відкритість та інноваційність українських архівів. Адже у вільному доступі тепер буде повний комплекс опублікованих матеріалів журналу «Архіви України».

 

Сайт журналу «Архіви України»:

http://au.archives.gov.ua/index.php/au/index

 

Запис прямого ефіру  презентації онлайн-доступу до цифрових копій журналу «Архіви України» за участю Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова:

https://www.youtube.com/watch?v=Y2xOAe5cni0