13-12-200400:00

Кабмін підвищив у статусі Уповноваженого України у справах дотримання європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини

Кабінет Міністрів підвищив у статусі Уповноваженого України у справах дотримання європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини. Урядовою постановою пропонується покласти виконання обов‘язків Уповноваженого на заступника Міністра юстиції, а не прирівнювати Уповноваженого до заступників міністра, як це було визначено раніше постановою Кабміну від 23 квітня 1998 року “Про Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини”.

Як зазначив Міністр юстиції України, відповідні зміни запропоновано Міністерством юстиції України. Зміна статусу Уповноваженого має підвищити авторитет посадової особи, яка представляє інтереси держави у Європейському суді з прав людини, та надати реальних повноважень, які має заступник міністра. Це, в свою чергу, має підвищити ефективність представництва інтересів держави у Європейському суді з прав людини.

З 18 листопада 2004 р. Уповноваженою у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини призначено заступника Міністра юстиції Лутковську Валерію Володимирівну.

Валерія Лутковська була першим Уповноваженим у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини та займала цю посаду з 1 лютого 2001 р. до вересня 2003 року. У вересні минулого року її було звільнено у зв‘язку з призначенням заступником Міністра юстиції України.

Уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини є посадовою особою, на яку Кабінетом Міністрів України покладено повноваження щодо забезпечення представництва під час розгляду справ про порушення положень Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року в Європейській Комісії з прав людини та Європейському Суді з прав людини.

Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав і основних свобод людини у липні 1997 року.

На сьогодні до Європейського суду з прав людини надійшло понад 8 тисяч скарг проти України про порушення прав і основних свобод людини.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua