06-10-200400:00

Кабмін схвалив проект закону про зміну українцями власного імені

Кабінет Міністрів ухвалив та виніс на розгляд парламенту проект закону України “Про зміну імені фізичної особи”. Законопроект, що був розроблений Міністерством юстиції, встановлює порядок переміни громадянами України власних імен, прізвищ та імен по-батькові. А також уніфікує правові норми в цій сфері в єдиному нормативному акті.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, законопроект розроблено згідно з нормою Цивільного кодексу України, що набув чинності 1 січня 2004 року, яка визначає, що питання зміни власного імені в Україні мають регулюватися виключно законом.

Законопроектом також встановлюються окремі обмеження щодо переміни особистих даних громадянами. Як зазначив Міністр юстиції, здебільшого такі обмеження стосуються осіб, що перебувають під слідством, відбувають покарання у місцях позбавлення волі або мають судимості. Не матимуть право змінити власне ім‘я й неповнолітні особи, що не досягли 14 років.

Певні обмеження пропонується внести також до порядку переміни імені по-батькові. Змінити його фізична особа зможе лише у разі зміни власного імені її батьком або у разі усиновлення.

Крім того, повідомив Олександр Лавринович, у разі прийняття законопроекту до Цивільного кодексу України будуть внесені поправки, що уніфікують його із Законом “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Поправки стосуватимуться заборони обмежувати в залежності від місця перебування права фізичної особи, зокрема на переміну власного імені, прізвища або імені по-батькові.

На даний час власні імена фізичних осіб в Україні змінюються відповідно до Указу Президента України “Про порядок переміни громадянами України прізвищ, імен, по батькові” від 1991р. та “Положенням про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові”, затвердженим урядовою постановою від 1993 р.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua