16-11-202313:16

Керівництво Мін’юсту провело зустріч із Генеральним секретарем Гаазької конференції з міжнародного приватного права

15 листопада 2023 року Міністр юстиції України Денис Малюська та заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов провели зустріч із Генеральним секретарем Гаазької конференції з міжнародного приватного права Крістофом Бернасконі.

У зустрічі також взяли участь: директор Департаменту міжнародного співробітництва та представництва Міністерства юстиції України Ганна Тищенко, заступник директора Департаменту – начальник Управління міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного співробітництва та представництва Міністерства юстиції України Катерина Шевченко. Також у заході взяли участь представники від Міністерства закордонних справ – заступник директора Департаменту міжнародного права Андрій Данилюк та Національної соціальної сервісної служби – голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.

Робоча зустріч відбулася з метою обговорення практичних питань застосування положень Гаазьких конвенцій, що були розроблені Гаазькою конференцією з міжнародного приватного права (ГКМПП) та учасником яких є Україна.

За словами Міністра юстиції робота щодо врегулювання різних аспектів міжнародних приватноправових відносин та їх уніфікації триває:

  • Ведеться підготовка пропозицій й розробка законопроєкту з приєднання України до Конвенції про міжнародний доступ до правосуддя 1980 року;
  • Вивчається питання про приєднання Україною до Конвенції про міжнародний захист повнолітніх осіб 2000 року.

Під час зустрічі наголошувалося на тому, що в умовах повномасштабного вторгнення рф Україна зіткнулася з небаченими раніше викликами. За таких обставин забезпечення дотримання прав і основних свобод людини є пріоритетним напрямом роботи Уряду України. Одним із яких є сприяння реалізації та посилення захисту прав громадян України за кордоном. Зокрема, сторони обговорили питання щодо захисту прав дітей, що є особливо важливим в умовах тривалої російської збройної агресії проти України.

Відзначалося, що такі Гаазькі конвенції, як Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей і Конвенція про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів  захисту дітей стали критично важливими інструментами взаємодії між компетентними органами України та державами-учасницями у сфері захисту прав дітей.

Також зазначалося, що в умовах воєнного стану Міністерство юстиції продовжує активно впроваджувати електронні сервіси для громадян – адже цифровізація послуг є невід’ємним елементом формування сервісної допомоги держави. Українська сторона відзначила важливість постійної допомоги, яка надається Постійним бюро Постійного бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права з питань, пов’язаних із впровадженням електронного апостилю.

На завершення зустрічі Українська сторона подякувала Генеральному секретареві за його візит в Україну та постійну підтримку, яку надають представники Постійного бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

Довідково.

Гаазька конференція з міжнародного приватного права є міжурядовою організацією, мета діяльності якої – робота над прогресивною уніфікацією норм міжнародного приватного права (стаття 1 Статуту ГКМПП).

3 грудня 2003 року Україна набула членства у Гаазькій конференції з міжнародного приватного права.

16 липня 2004 року Указом Президента України Міністерство юстиції було призначено Національним органом України для сприяння контактам з Постійним бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-kerivnitstva-ministerstva-yustitsii-z-kristofom-bernaskoni-kiiv-15-listopada-2023-roku