11-10-201710:29

Київське СІЗО стало першою в світі установою, де Міжнародний комітет «Червоний Хрест» почав реалізовувати програму, що опікується серцево-судинними захворюваннями

За підтримки МК «Червоний Хрест» у Київському слідчому ізоляторі відкрили аптеку для ув’язнених осіб в рамках проекту, що опікується серцево-судинними хворобами й фінансується міжнародною організацією.

Як зазначив під час відкриття заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, це перша з десяти аптек, які будуть облаштовані Міністерством юстиції спільно з МК «Червоний Хрест» на територіях слідчих ізоляторів.
«Все було зроблено коштом Червоного Хреста. На ремонт, облаштування аптеки й власне самі ліки витрачено близько 500 тисяч гривень», - заявив Денис Чернишов.

За словами заступника Міністра юстиції України, всі ліки для осіб, які утримуються в установі, будуть безкоштовними.

«Головне було обладнати аптеку і наповнити її ліками. В Київському СІЗО є медичний персонал, який визначатиме діагноз тим, хто буде звертатися за медичною допомогою і виписуватиме з переліку медикаментів ліки та надаватиме допомогу. Якщо хвороби виходитимуть за межі наших можливостей, будемо залучати й лікарів із закладів МОЗ», - зазначив Денис Чернишов.

Серед представлених ліків - медикаменти серцево-судинної групи, ліки першої необхідності, знеболювальні, засоби від застуди тощо.
Заступник начальника відділу з питань захисту цивільного населення МК «Червоний Хрест» Олександр Гриф зазначив, що Україна - перша країна в світі, де реалізовується програма, що опікується серцево-судинними хворобами.

«Чи будуть наступні країни, ми не знаємо. Київське СІЗО - перший заклад, де ми втілюємо цей проект і за його результатами будемо вирішувати, чи продовжуватимемо цей проект в інших країнах. Наша мета добитися того, аби їх здоров'я було питанням здоров'я і медицини, а не питанням охорони й забезпечення безпеки», - підкреслив Олександр Гриф.

За словами представника МК «Червоний Хрест», медикаменти до аптеки будуть постачатися відповідно до міри їх використання. Окрім того, уже є домовленість про те, що відповідна робота проводитиметься протягом усього наступного року.