02-02-200500:00

Клопотання про перегляд Європейським судом рішення у справі “Мельниченко проти України” лежить виключно у площині права

Клопотання про перегляд Великою палатою Європейського суду рішення у справі "Мельниченко проти України" є правовим спором, і не має жодного політичного підгрунтя. Про це на прес-конференції у Києві заявила сьогодні, 2 лютого 2005 року, Уповноважений у справах дотримання Європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини, заступник Міністра юстиції України Валерія Лутковська.

"Розгляд скарг Європейським судом є змагальний процес, і кожна сторона має право на захист. У справі "Мельниченко проти Україна" держава представила свої аргументи, які не були сприйняті при розгляді Європейським судом. Україна не погоджується з таким рішенням, і подає клопотання про перегляд рішення" – наголосила Валерія Лутковська. Вона наголосила, що як Уповноважена у справах дотримання Європейської Конвенції, забезпечує виключно захист інтересів держави Україна в Європейському суді з прав людини.

Валерія Лутковська не назвала підстав для клопотання до його розгляду Великою палатою Європейського суду. Проте повідомила, що "що такою підставою стали питання правого тлумачення, а не політичні обставини".

За словами Уповноваженої, Україна уже двічі вдавалася до процедури апеляції на рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Совтрансавто-Холдинг проти України" та у справі "Ромашов проти України". Крім того, один раз клопотання до Великої палати Європейського суду щодо перегляду рішення було подано самим скаржником. За словами Уповноваженої, практика Європейського суду свідчить, що усі без винятку держави у більшості випадків роблять подання про перегляд рішень Євросуду.

Валерія Лутковська також повідомила, що у разі набуття рішення Євросуду у справі "Мельниченко проти України" держава має буде сплати скаржнику 5 тис. євро.

Протягом 7 років, які Україна є стороною Конвенції про захист прав і основних свобод людини, Європейським судом з прав людини було прийнято 22 рішення стосовно України, в 21 з яких було констатовано порушення в Україні прав, гарантованих Конвенцією. В одному випадку досягнуто мирного врегулювання спору.

За цими позовами, повідомила Валерія Лутковська, Україна вже сплатила 653 тисячі євро.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua