09-02-201718:17

Комісія Мін`юсту врятувала від рейдерського захоплення власників 150 земельних ділянок!

Сьогодні за участю Міністра юстиції України Павла Петренка та під головуванням заступника Міністра юстиції Павла Мороза відбулося відкрите засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

До Комісії Мін`юсту надійшла 151 скарга від власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що розташовані у Кіровоградській області. Державні реєстратори Берега Оксана, Ніколаєнко Оксана та Гушлевська Наталія незаконно перереєстрували земельні ділянки на компанію «Агрі Інвест Україна».

Комісія Мін’юсту скасувала незаконні реєстраційні дії, повернула майно у законну власність селян та прийняла рішення анулювати доступ до реєстру для реєстраторів-порушників назавжди.

«Право власності на землю є святе! Коли є факти земельного мародерства, усі повинні докласти зусиль, щоб винні були покараними! Ми з колегами домоглися прийняття Антирейдерського закону, що передбачає 10 років тюрми за такий злочин. Ми візьмемо на контроль питання щодо відповідальності державних реєстраторів. Мін`юст швидко відреагував на рейдерське захоплення, але  справедливість буде поновлено тоді, коли  винні будуть у тюрмі! Ми маємо усі спільно докласти зусиль, щоб таке ганебне явище, як рейдерство відійшло у минуле», - прокоментував Павло Петренко.  

Голова Комісії Павло Мороз у свою чергу зазначив, що наразі це одне з поодиноких рейдерських захоплень, що сталося в Україні після того, як Антирейдерський закон запрацював.

«Наразі кількість рейдерських захоплень в Україні зменшилась на 90%, але ми не втрачаємо пильність! Комісія Мін`юсту продовжує працювати та повертати незаконно відчужене майно нашим громадянам та бізнесу! До Мін'юсту звернулися громадяни, яких три реєстратори незаконно позбавили права на землю. Таким чином, вони фактично обікрали одну з найменш соціально захищених верств населення! Комісія Мін'юсту максимально оперативно розглянула скарги потерпілих та поновила законні права селян. Наш наступний крок - усі матеріали справи щодо реєстратора Гушлевської Наталії, Ніколаєнко Оксани та Береги Оксани буде передано до правоохоронних органів. Сподіваюся, що злочинці, які посягають на святиню села, понесуть справедливу відповідальність та потраплять до в`язниці на 10 років», - прокоментував Павло Мороз.

На засіданні Комісії були присутні народні депутати України Андрій Помазанов,  Ігор Алексєєв та Олександра Кужель. Вони запевнили, що докладуть максимум зусиль для того, щоб таке явище, як рейдерство було абсолютно подолано.

«Дякую за те, що Ви захищаєте своє право! Кожна людина має право на власність. Це не вина Комісії, що у країні досі є злочинці. Члени Комісії роблять максимум для того, щоб повернути Ваше майно максимально оперативно», - прокоментував Андрій Помазанов.

 «В суді ви б ніколи так швидко не змогли відстояти своє право. Наразі Комісія захищає основоположне право – право власності! А це – фундамент держави», - додав Ігор Алексєєв.