16-05-201911:54

Координаційний центр та МДЦ «Артек» співпрацюватимуть заради правопросвітництва дітей

Координаційний центр з надання правової допомоги уклав Меморандум про співпрацю з державним підприємством «Міжнародний дитячий центр «Артек». Тепер у дитячому таборі  «Артек» у Пущі-Водиці на Київщині будуть проводитись правопросвітницькі кампанії, адаптовані під дітей, опитування щодо правових потреб неповнолітніх та інші правопросвітницькі активності.

«Минулого року ми провели кілька правопросвітницьких заходів у «Артеку» та відчули колосальну потребу дітей у правових знаннях. Тому вирішили поглибити нашу співпрацю, надати їй нового імпульсу. На це й спрямований наш меморандум», – зазначив директор Координаційного центру Олексій Бонюк.  

Мета меморандуму – консолідація зусиль для проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової свідомості дітей, які відпочивають у «Артеку». Йдеться про налагодження взаємодії між представниками Координаційного центру, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, дитячого центру «Артек» та інших зацікавлених сторін. Зокрема – територіальних управлінь юстиції, інших представників державного та громадського сектору.

Для дітей проводитимуться різноманітні заходи в рамках тематичних змін. Причому акцент робитиметься на креативності – заходи будуть організовуватися в ігровому, пізнавальному, інтерактивному та інших форматах. Наприклад, цього року планується зміна, де буде багато дітей з вадами слуху. Тож є ідея проведення жестовою мовою правових брейн-рингів.

Виготовлятимуться інформаційні матеріли. Вони міститимуть контент, який буде цікавий саме для дітей. Наприклад, це може бути інфографіка, комікси, мотиваційні повідомлення тощо.

«Починати правове виховання слід з дитячих років. У креативній та доступній формі виховати в дітей інтерес до правових знань, популяризувати правові поняття, формувати правову культуру дітей», – говорить Олексій Бонюк.

Саме дитячі табори можуть стати креативним правопросвітницьким простором. Це вже не місце, де діти лише розважаються. Сьогодні у тренді edutainment – мікс освіти (education) та розваг (entertainment). Ця концепція допомагає зробити навчання цікавим.

Наприклад, торік правопросвітницькі заходи були проведені для понад 200 «артеківців». Використовувалися різні формати. Зокрема, ділова гра «Ми – майбутні міністри», коли учасники моделювали роботу міністерства, окреслювали повноваження, придумували логотип, інтерактивна бесіда про професію юриста та тематичні ігри щодо нотаріальної діяльності.

Крім того, під час заходів для дітей була організована мобільна правова допомога. Діти могли тримати консультацію адвоката та психологічну допомогу, а фахівці Координаційного центру  вивчали правові потреби дітей. Узагальнена інформація була передана до Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції для врахування при формуванні державної політики у сфері захисту прав дітей.