09-09-200400:00

Криміналістичні, судово-медичні та судово-психіатричні експертизи здійснюватимуться виключно державними спеціалізованими установами

Верховна Рада України в четвер 9 вересня внесла зміни до Закону України "Про судову експертизу".

Відповідно до змін, що були розроблені Міністерством юстиції України та представлені на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів, судово-експертна діяльність пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних та судово-психіатричних експертиз, здійснюватиметься винятково державними спеціалізованими установами.

До таких державних спеціалізованих установ відносяться: науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України і Міністерства охорони здоров'я; судово-медичні і судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров'я; експертні служби Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України і Державної прикордонної служби України.

Для проведення деяких видів експертиз, що не здійснюються винятково державними спеціалізованими установами, за рішенням особи або органа, що призначили судову експертизу, можуть залучатися крім судових експертів також інші фахівці з відповідних галузей знань.

Законом передбачено, що методики проведення судових експертиз (крім судово-медичних та судово-психіатричних) підлягають атестації й державній реєстрації в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Проведення судових експертиз у кримінальних та адміністративних справах державними спеціалізованими установами здійснюється за рахунок коштів, що виділяються цим експертним установам з Державного бюджету України.

Витрати на проведення в цивільних і господарських справах судових експертиз науково-дослідними установами Міністерства юстиції України, а також судово-медичними та судово-психіатричними установами Міністерства охорони здоров'я, відшкодовуються в порядку, передбаченому чинним законодавством. Проведення інших експертних досліджень і обстежень державними спеціалізованими установами здійснюється за рахунок замовника.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua