19-01-202114:27

Лише після невдалої спроби перетину кордону боржник сплатив 16-річну заборгованість з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж перших двох тижнів 2021 року стягнули 142,2 млн грн аліментів. З них, 24,7 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Міськрайонному відділі державної виконавчої служби по Харківському району та місту Люботину Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) з лютого 2005 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини у розмірі, починаючи з жовтня 2004 року.

Задля запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, державним виконавцем винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. На виконання вимог статті 71 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем також було винесено обмежувальні постанови.

Борг на момент досягнення дитиною повноліття складав 104 993 грн.

Лише після невдалої спроби перетину кордону, боржником погашено заборгованість у сумі 104 993 грн, штраф у сумі 50 181 грн та виконавчий збір у сумі 10 499 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції у 2020 році стягнули 6,5 млрд грн аліментів. З них 1,5 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.