12-09-200300:00

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ. У першому півріччі виконавча служба Луганської області збільшила виконання рішень судів більш ніж на 20%

У першому півріччі виконавча служба Луганської області збільшила виконання рішень судів більш ніж на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила заступник начальника державної виконавчої служби обласного управління юстиції Луганської області Еліна Стельмах. Таким чином, за перше півріччя було фактично виконано понад 134,4 тис. виконавчих документів.

Еліна Стельмах повідомила, що збільшення штату державної виконавчої служби дозволило зменшити навантаження на кожного держвиконавця. У той же час , виконавчій службі Луганщини бракує майже третини працівників. Якщо за штатним розкладом передбачено 392 працівника, то працюють лише 266 осіб. За словами Стельмах, у вересні обласне управління планує завершити повну комплектацію виконавчої служби.

Стельмах також повідомила, що майже 48 відсотків рішень суду в області поки що залишаються невиконаними. В тому числі біля 52 тис. документів на примусове стягнення боргів по зарплаті на сумму біля 83 млн. гривен. Основними ускладненнями при виконанні рішень є дія процедури санації та банкрутства на підприємствах-боржниках. Так, призупинено стягнення боргів на суму близько 1 млрд. гривень по відношенню до підприємств. Яких оголошено банкрутами. Призупинена реалізація арештованного майна підприємств, де частка державної власності складає 25% і більше. Головним чином це вугледобувні підприємства області.. складнощі виникають також у випадках, коли майно боржника знаходиться у податковій заставі.

Як наголосила Стельмах, у таких випадках виконавча служба обмежується арештом рахунків підприємства.

Протягом першого півріччя 2003 року у провадженні державної виконавчої служби знаходилося більше 348, 9 виконавчих документів

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua