04-07-201712:03

Міжнародна ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» привітала Україну з приєднанням до глобального реєстру реальних власників підприємств, - Мін’юст

Міжнародна ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» привітала Україну з тим, що наша країна першою з-поміж усіх держав приєдналася до єдиного глобального реєстру кінцевих бенефіціарів в рамках ініціативи «OpenOwnershipRegister». Про це йдеться у листі виконавчого директора ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Санджея Прадхана, надісланому на ім’я Міністра юстиції Павла Петренка.

 

«Україна стала першою серед країн, яка зробили цей важливий крок. Він гарантує повний та вільний доступ до інформації про кінцевих бенефіціарних власників для українців і поєднає дані з України з даними з інших країн. Це дасть змогу відстежувати міжнародний рух фінансів», - сказано у листі.

 

Також у листі зазначено, що даний крок забезпечує значний прогрес нашої держави у виконанні Національного плану дій в рамках ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» і підтверджує відданість України справі міжнародної боротьби з корупцією.

 

«Партнерство «Відкритий Уряд» вітає таку інтеграцію даних не лише як приклад успішної взаємодії  держави та громадянського суспільства, а й як перемогу глобальних принципів прозорості та відкритості урядування.

«Інтеграція українських даних до міжнародного реєстру власників є важливим кроком, який демонструє лідерство України у сфері боротьби з корупцією. Ми вітаємо Вас та український Уряд з цим кроком і готові підтримати імплементацію даної ініціативи», - говориться у листі.

 

Санджей Прадхан також побажав успіху українському Уряду у справі відкриття доступу до даних про реальних власників, якою опікується Міністерство юстиції в координації з ініціативою «Партнерство «Відкритий Уряд» і Міністром Кабінету міністрів Олександром Саєнком.

 

Нагадаємо: Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством юстиції, Державним агентством з питань електронного урядування, громадською організацією Transparency International Україна та консорціумом OрenOwnershiр. 

 

Меморандум забезпечує об’єднання зусиль державних та громадських інституцій навколо забезпечення корпоративної прозорості та публічності відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичних осіб та гарантує ефективну співпрацю у напрямку передачі до Глобального реєстру бенефіціарних власників відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо кінцевих бенефіціарних власників.

 

Ukraine - Minister of Justice - June 14, 2017