13-03-201917:13

Міжнародну Місію Червоного Хреста в Україні очолить Флоренс Жіллєтт

Нового очільника Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (призначення на посаду очікується у березні 2019 року) керівництву Міністерства юстиції України представив чинний керівник Алан Ешліман, який з квітня 2015 року очолює Місію МКХЧ в Україні.

 Пан Ешліман під час свого звернення до першого заступника Міністра юстиції України Олени Сукманової та заступника Міністра юстиції Дениса Чернишова подякував за плідну співпрацю, направлену на забезпечення належних умов утримання і лікування засуджених та осіб, узятих під варту, та наголосив на успішній взаємодії Міністерства юстиції та Міжнародного Комітету Червоного Хреста у рамках різних робочих органів, на кшталт Міжвідомчої комісії з імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права та міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних зі здійсненням заходів щодо поводження з військовополоненими та інтернованими особами в особливий період.

 «В Україні я вперше побачив те, що весь час намагався втілити в життя, що до цього існувало лише на папері. Я дякую Міністерству юстиції за підтримку, адже дуже часто державні інституції не воліють сприймати зміни або йти до них. Україна – це приклад змін для інших країн, про який ми розповідатимемо», - наголосив Алан Ешліман.

 Олена Сукманова своєю чергою подякувала Алану Ешліману, побажала нових професійних успіхів та відзначила важливість підтримки, яку надає Місія Червоного Хреста в Україні.

 «Ми дякуємо МКЧХ в Україні за стійкість та доброзичливість до Міністерства юстиції, до громадян, які утримуються в пенітенціарних закладах. Співпраця продовжуватиметься й надалі, адже ми прекрасно усвідомлюємо, що рівень ставлення до своїх громадян, зокрема й тих, які перебувають в установах виконання покарань, є однією з ознак демократичної та правової держави», - підкреслила перший заступник Міністра юстиції України.

 Денис Чернишов під час свого звернення до членів Делегації Червоного Хреста відзначив рівень небайдужості та відповідальності, з яким представники міжнародного комітету реалізовують спільні з Міністерством проекти, зокрема й щодо реформування пенітенціарної системи.

 За словами Дениса Чернишова, зокрема, завдяки МКЧХ вдалося в законопроекті «Про пенітенціарну систему» окремим пунктом прописати, що представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста та особи, які їх супроводжують, можуть вільно відвідувати установи виконання покарань без спеціального дозволу в будь-який час та без будь-яких перешкод. Такі представники мають право вільно, без будь-якого обмеження в часі, з максимальною підтримкою персоналу та адміністрації установ виконання покарань переміщуватись такими установами та проводити приватні бесіди з усіма особами, засудженими до позбавлення волі та обмеження волі.

 Також заступник Міністра подякував за активну позицію МКЧХ та допомозі в написанні Паспорту реформи пенітенціарної системи; розробці та впровадженні нових Правил внутрішнього розпорядку для УВП та СІЗО; функціонуванні та облаштуванні в 10 слідчих ізоляторах аптек, забезпеченими необхідними лікарськими засобами для боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

Також, як наголосив заступник Міністра, за сприянням МКЧХ постійно проводяться навчання медичних працівників філій ЦОЗ ДКВС України: на сьогодні 60 лікарів пройшли тематичні курси удосконалення (серцево-судинні захворювання) на базі державних закладів післядипломної освіти та отримали сертифікати державного зразка. Крім того, у підпорядкуванні Державної установи «Центр пробації» перебуває 24 філії та 574 підрозділи пробації, зокрема й 14 центрів ювенальної пробації. Понад 100 підрозділів пробації співпрацює з представництвами МКЧХ. Загалом лише минулого року реалізовано 9 проектів на загальну суму півмільйона доларів.

 «Дуже важливо, що в усіх проектах ми використовуємо досвід, який члени Місії МКЧХ здобули під час своїх каденцій в інших країнах. Ми впевнені, що рівень нашої кооперації розширюватиметься, і МКЧХ в особі Міністерства юстиції завжди матиме гідного партнера та надійного провідника у стосунках з іншими державними інституціями», - резюмував Денис Чернишов.

 Насамкінець Олена Сукманова та Денис Чернишов привітали пані Жіллєтт, яка останні два роки очолювала Місію в Тегерані, з найближчим вступом на важливу та відповідальну посаду й висловили сподівання на подальше довготривале співробітництво з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

 Найближчим часом, як наголосила Олена Сукманова, буде розроблено черговий Меморандум про співпрацю: документ міститиме спільні цілі та завдання, яким попередньо буде надано правову оцінку, аби уникнути декларативності та забезпечити повне виконання підписаних зобов’язань.