07-09-200400:00

Мін′юст запроваджує регулярні цільові перевірки в регіонах щодо повернення боргів по зарплатах

Міністерство юстиції України запроваджує регулярні цільові перевірки в регіонах щодо виконання судових рішень по стягненню заборгованості по заробітній платі та інших соціальних виплат, пов′язаних з трудовими правовідносинами. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками наради з керівниками територіальних відділів Державної виконавчої служби Мін′юсту України, яка відбулася наприкінці минулого тижня в м.Херсоні.

На особливий контроль Мін′юсту, як найбільш проблемні, поставлено виконання рішень судів щодо стягнення зарплатних боргів на користь підприємств вугільної галузі, сільхозпідприємств, працівників системи освіти, військовослужбовців та працівників сфери охорони здоров′я. За словами Міністра, лише борги вугільної галузі складають майже третину від усіх боргів по зарплатах в країні.

Крім того, під окремий контроль взято найбільші підприємства-боржники в країні. На сьогодні це ДП “Донбасантрацит” (Луганська обл.), ДП “Селидіввугілля” (Донецька обл.), ДП “Шахтарськантрацит” (Донецька обл.), ДП “Сніжнеантрацит” (Донецька обл.), ВАТ “Херсонський суднобудівний завод” (Херсонська обл.), ВАТ “Південелектромаш” (Херсонська обл.), ВАТ “Білоцерківсільмаш” (Київська обл.), ВАТ “Дебальцевський завод металургійного машинобудування” (Донецька обл.), ППП “Південрибпошук” (АР Крим), ДП “Луганськвугілля” (Луганська обл.), та ВАТ “Південгідромаш” (Запорізька обл.).

Найбільш проблемними регіонами щодо кількості судових рішень з повернення зарплатних боргів є Донецька, Луганська та Дніпропетровська області. За словами Олександра Лавриновича, ці регіони будуть перевірятися особливо прискіпливо, а на керівників управлінь юстиції та відділів Державної виконавчої служби області покладено персональну відповідальність за встановленням жорсткої системи контролю щодо стягнення боргів по зарплатах.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua