01-10-200300:00

Міністерства юстиції та економіки повинні підготувати зміни до карного законодавства і законодавства про банкрутство

Міністерства юстиції та економіки повинні підготувати зміни до карного законодавства і законодавства про банкрутство з урахуванням умови сучасної української економіки. Про це заявив Президент України Леонід Кучма, виступаючи у вівторок, 30 вересня, на прес-конференції.

Президент висловив стурбованість практикою доведення підприємств до банкрутства. Він зазначив, що в ході приватизації державних підприємств продовжується практика "висмикування" частини держакцій та їх знецінювання шляхом самовільної додаткової емісії акцій. Президент також розкритикував практику приватизації частини пакетів акцій державних підприємств.

Він відзначив, що банкрутство українських підприємств, у тому числі і недавно економічно благополучних, "стали звичайною практикою".

За словами Президента, лише за останні два місяці суди розглянули справи про банкрутство таких підприємств, як "Свєма", Донецький металургійний завод, "Пластмас-Прилуки", Макіївський трубопрокатний завод, "Кримгаз", "Ореана", Краснолуцький машзавод, "Рівнеазот", Азовське морське пароплавство. "Звичайною для української економіки стала практика свідомого доведення до банкрутства, що ґрунтується на чинному законодавстві", - сказав Л.Кучма.

Він відзначив, що в процесі банкрутства допускаються серйозні зловживання на користь "окремих зацікавлених суб'єктів підприємницької діяльності". "Втрати держави від цієї протизаконної діяльності оцінюються в сотні мільйонів доларів", - сказав президент. При цьому він підкреслив, що за час дії нового Кримінального кодексу зафіксовані лише одиничні випадки залучення до кримінальної відповідальності осіб за фіктивне банкрутство, доведення до банкрутства та незаконні дії у випадку банкрутства.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua