25-12-200200:00

Міністерство юстиції атестувало недержавних судових експертів Одеської, Донецької, Харківської, Львівської, Київської областей та Криму

Центральна експертно-кваліфікаційна комісія Міністерства юстиції України провела атестацію судових експертів, що працюють в недержавних спеціалізованих установах, з Одеської, Донецької, Харківської, Львівської, Київської областей та АР Крим. Про це повідомила заступник голови Комісії, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції Людмила Головченко. За її словами, для проведення кваліфікаційного іспиту були запрошені експерти, що працюють в галузі будівельно-технічної, економічної, товарознавчої та автотоварознавчої експертиз.

Центральну експертно-кваліфікаційну комісію Міністерства юстиції очолив заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України Олександр Пасенюк. До складу комісії увійшли представники українських науково-дослідних інститутів судової експертизи та провідні фахівці з відповідних галузей знань.

Серед 19 експертів десятьом спеціалістам, які пройшли атестацію вперше, присвоєно кваліфікацію судових експертів, решта - підтвердила раніше здобуту кваліфікацію, повідомила Людмила Головченко. "Приємно відзначити, що цього разу не було жодного фахівця, який би не пройшов атестацію." - сказала вона. "Слід зазначити, що експерти несуть дисциплінарну відповідальність за свою роботу. Зокрема, якщо до нас надходять скарги на низький рівень кваліфікації експертів, які були атестовані центральною комісією Мін\'юсту. З цього приводу спеціально скликається дисциплінарна комісія, яка розглядає методичні умови, які були порушені і приймає відповідні рішення. Але дисциплінарна комісія протягом 3 років засідала всього 2-3 рази, скарги не надходять. Цей факт говорить сам за себе" - відмітила директор Департаменту.

Людмила Головченко також повідомила, що атестації на підтвердження кваліфікації для недержавних судових експертів України проводяться згідно з "Положенням про атестацію та експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів" один раз на три роки. У ході атестації члени комісії перевіряють експертів на знання змін у нормативній та законодавчій базі, на володіння новими методиками та програмними продуктами та інш. Спеціалісти, які пройшли атестацію, вносяться до Реєстру судових експертів, який ведеться Департаментом експертного забезпечення правосуддя.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua