20-05-200300:00

Міністерство юстиції навчає працівників управлінь юстиції об'єднувати громадян

Міністерство юстиції закінчує серію семінарів для працівників управлінь юстиції, які задіяні у сфері легалізації об\'єднань громадян. 19-20 травня відбувся передостанній семінар, на якому Міністерство юстиції України розглянуло механізм законодавчого врегулювання діяльності громадських організацій, зокрема, положення про Закону України про об\'єднання громадян та постанови Кабміну про порядок легалізації об\'єднань громадян.

Як повідомила прес-службі директор Департаменту легалізації об\'єднань громадян Мін\'юсту Ніна Марченко, підсумки перевірок показують, що працівники управлінь юстиції не вміють правильно трактувати законодавство та використовувати його в своїй роботі. Багато помилок виникають при складенні заяви на реєстрацію об\'єднання, зокрема часто працівники обласних управлінь не вимагають такий документ, як відомості про засновників. "Це пояснюється тим, що вони вважають-якщо заява подана від засновників, то відомості про засновників не обов\'язково подавати" - сказала директор Департаменту. Також, за словами Ніни Марченко, дуже часто виникають порушення ст. 13 ЗУ "Про об'єднання громадян", де чітко передбачені ті положення, які повинні бути в статуті.

Низький рівень кваліфікації, за словами Ніни Марченко, має цілком конкретне пояснення - в управліннях юстиції низький рівень заробітної плати, і у більш-менш кваліфікованих працівників немає стимулу залишатись. "Тому ми докладаємо всих зусиль, щоб нові кадри мали задовільний рівень знань", - сказала вона.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua