24-04-200300:00

Міністерство юстиції підбило підсумки першої перевірки політичних партій в України

З 14 по 18 квітня 2003 р. Міністерством юстиції України здійснена перевірка перших одинадцяти найпроблемніших партій, які не вказали про наявність у них регіональних партійних структур або не подали до Мін\'юсту документів у визначений законом термін: Екологічної партії України (ЕПУ), Зеленої Екологічної партії України, Партії вільних селян і підприємців України, Партії інтелігенції України, Партії Свідомості Третього Тисячоліття (ПСТТ), Партії Свободи, Партії "Союз народів України", Політичної партії "ЗУБР", Прогресивно-автомобільної партії України, Партії "Український національний конгрес " (УНК), Політичної партії "Єдина Київська Русь".

Визначені партії були перевірені на відповідність статутів вимогам Закону "Про політичні партії в Україні"; виконання вимог Закону щодо інформування реєструючого органу по позиціях, передбачених законом; наявність структурних осередків в областях України.

Під час перевірки Зелена Екологічна партія України припинила свою діяльність шляхом саморозпуску згідно з рішенням III з\'їзду партії від 10 квітня 2003 року. Політична партія "Єдина Київська Русь" не знайдена за адресою, вказаною в установчих документах.

Перевіркою встановлено, що статутні документи 9 з 10 перевірених партій не відповідають вимогам Закону України "Про політичні партії в Україні". Найпоширенішими невідповідностями є порушення вимог Закону, відповідно до яких партії є неприбутковими організаціями; відповідно до яких громадянин України може одночасно перебувати лише в одній політичній партії; не враховані вимоги Закону щодо прав політичних партій. Статут та програма Партії "Український національний конгрес" визнані такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.

Під час перевірки також встановлено, що за станом на 16 квітня 2003 року всіма вищезазначеними політичними партіями не виконано вимоги Закону щодо утворення та реєстрації в порядку, встановленому цим Законом, своїх обласних, міських, районних організацій у більшості областей України, містах Києві, Севастополі та Автономній Республіці Крим.

24 квітня Міністерство юстиції направило подання до Верховного Суду України про анулювання свідоцтв про реєстрацію Екологічної партії України (ЕПУ), Партії вільних селян і підприємців України, Партії інтелігенції України, Партії Свідомості Третього Тисячоліття (ПСТТ), Партії Свободи, Партії "Союз народів України", Політичної партії "ЗУБР", Прогресивно-автомобільної партії України, Партії "Український національний конгрес " (УНК), Політичної партії "Єдина Київська Русь".. Рішення Верховного Суду вважатиметься остаточним і перегляду не підлягатиме.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua