19-04-201813:24

Міністерство юстиції подаватиме апеляцію на рішення суду за позовом до ПрАТ «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія»

Міністерство юстиції оскаржуватиме в апеляційному порядку  рішення Господарського суду Луганської області у справі про  відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішення Європейського суду з прав людини «Агрокомплекс проти України» у розмірі  27 млн. ЄВРО. (705 млн грн.). Про це заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр після оголошення рішення суду. 

За словами заступника Міністра, вчора судом були оголошені лише вступна і резулятивна частини рішення. 

"Ми ще не бачили повного тексту цього рішення. Як повідомила суддя, його буде оголошено 2 травня. Звичайно, ми хочемо бачити, як саме аргументує суд таке рішення. Проте ми не чекатимемо травня і уже готуємо апеляційну скаргу", - зазначив Сергій Шкляр.


Міністерство юстиції у цій справі вимагає стягнути з «Лисичанської нафтової інвестиційної компанії» в якості регресу понад 700 млн гривень, які були виплачені з державного бюджету в результаті виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Агрокомплекс проти України».  ЄСПЛ визнав у 2011 році компанію «Агрокомплекс» постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити «Агрокомплексу» 27 млн євро справедливої сатисфакції, які і були перераховані державою у відведений судом дворічний термін.

За словами заступника Міністра, це найбільший за сумою позов Міністерства юстиції в інтересах держави в порядку регресу в історії незалежної України. За майже 3 місяці, впродовж яких тривало підготовче провадження, Міністерством юстиції зібрано вагомі докази, що підтверджують правову позицію і свідчать про обґрунтованість вимог до вказаного суб’єкта господарювання.  В ході розгляду справи по суті Міністерство юстиції також послідовно обґрунтовувало наявність підстав для задоволення позову.

 

«Незрозумілим для нас залишається той факт, що в ході розгляду справи суд відхилив клопотання Міністерства юстиції про колегіальний розгляд справи, яка є доволі складною  і по суті прецедентною для української судової практики. Ще більше занепокоєння викликає той факт, що судом відхилено клопотання про залучення у справу відомих експертів у галузі права, професорів Буромінського М.В. та Фурси С.Я., які є визнаними фахівцями як у національному праві, так і в сфері практики Європейського суду з прав людини. Зокрема, Буромінський М.В. був суддею ad hoc від України у ЄСПЛ та членом експертної групи щодо підготовки проекту пілотних рішень проти України. І нарешті зовсім незрозумілою є позиція суду, який неодноразово відмовляв Міністерству юстиції у забезпеченні позову, хоча ЛИНІК наразі не здійснює господарської діяльності, підприємство є законсервованим і Міністерство юстиції не просило арештовувати рахунки підприємства, а лише просило заборонити відповідачу відчужувати належні йому активи для того, щоб була можливість в подальшому виконати це рішення. І це при тому(!), що у матеріалах справи міститься лист керівника ЛИНІКа про те, що він не заперечує проти забезпечення позову у разі, якщо це не буде перешкоджати роботі підприємства. Усі ці факти не дають підстав бути впевненими в неупередженості суду і можуть стати предметом розслідування відповідних компетентних органів», - підкреслив заступник Міністра.

 
"Мова йде про відстоювання інтересів України. Звичайно, ми не погоджуємося з цим судовим рішенням і будемо йти до кінця. Ми ще раз закликаємо Генпрокуратуру та НАБУ звернути увагу на цю справу з урахуванням інтересів держави», - наголосив Сергій Шкляр.