27-09-201909:31

Міністерство юстиції поглиблює співпрацю з Радою бізнес-омбудсмена України

Міністр юстиції України Денис Малюська зустрівся з представниками Ради бізнес-омбудсмена України.

Головною метою зустрічі стало обговорення перспектив активізації співпраці, враховуючи домовленості, закріплені у Меморандумі про партнерство та співробітництво між Міністерством юстиції України та Радою бізнес-омбудсмена.

На початку зустрічі бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета представив свого наступника, нещодавно призначеного Кабінетом Міністрів України нового бізнес-омбудсмена України Марчіна Свєнчіцкі, який приступить до виконання обов’язків за посадою з 12 жовтня цього року.

Альгірдас Шемета підкреслив, що практична реалізація співробітництва з Міністерством юстиції стосується, передусім спільного вирішення проблемних питань за запитом суб'єктів підприємницької діяльності, що стосуються:

  • державної реєстрації та запобігання і боротьби з рейдерськими діями;
  • виконання рішень судів.

Окрім цього, було відзначено, що Рада бізнес-омбудсмена готує та надає на розгляд Міністерству юстиції рекомендації до окремих проектів законів, які матимуть вплив на бізнес-середовище та інвестиційний клімат. Такі рекомендації стосуються, зокрема законопроектів з питань запобігання та боротьби з рейдерством, про адміністративну процедуру тощо.

Альгірдас Шемета зауважив, що велике значення наразі має прийняття Парламентом проекту Закону України про адміністративну процедуру. Адже чітке нормативно-правове регулювання взаємодії державних органів із громадянами сприятиме зменшенню кількості судових позовів, які стосуються бездіяльності або неефективного реагування органів влади на звернення фізичних, а також юридичних осіб.

У ході зустрічі домовлено здійснити оновлення складу спільних робочих груп та активізувати їх роботу з метою обговорення існуючих викликів та проблемних питань відповідно до запитів бізнес-спільноти, а також для розробки та обговорення рекомендацій до проектів нормативно-правових актів, насамперед, з питань державної реєстрації та виконання судових рішень.

Міністр юстиції Денис Малюська, зі свого боку, підтримав необхідність поглиблення співпраці з Радою бізнес-омбудсмена та продовження спільної роботи у напрямі створення максимально сприятливих умов для бізнесу в Україні.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/ministr-yustitsii-ukraini-denis-malyuska-zustrivsya-z-predstavnikami-radi-biznes-ombudsmena-ukraini-kiiv-26-veresnya-2019-roku