19-05-200300:00

Міністерство юстиції сприятиме виробленню "вітчизняного" стилю нормопроектування

Міністерство юстиції спрятиме виробленню власного "вітчизняного" стилю нормопроектування. У недалекій перспективі Україна зможе відмовитися від залучення до нормотворчої діяльності високовартісних іноземних спеціалістів, вважає директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції Руслан Рябошапка.

За словами Руслана Рябошапки, обсяг українського законодавства, яке потребує адаптації до європейсього, становить понад 15 тис. сторінок. "Це надзвичайно великий обсяг, і не маючи власної системи нормопроектування ми будемо витрачати величезні кошти на опрацювання окремих нормативних актів із залученням іноземних спеціалістів. Але міжнародна технічна допомога рано чи пізно буде вичерпана і тоді працювати з рештою нормативних актів буде набагато важче"- заявив він.

Руслан Рябошапка повідомив, що цього року Центр правової реформи і законопроектних робіт при Мін\'юсті запроваджує програму семінарів для представників міністерств та відомств, які займаються нормотворчою діяльністю. На семінарах, зокрема, буде відпрацьовуватися техніка нормопроектування.

Руслан Рябошапка також повідомив, в рамках Українсько-британської програми підтримки нормопроектування в Інституті поглиблених правничих студій Лондонського університету вже пройшли стажування 40 українських спеціалістів-нормопроектувальніків. За словами Руслана Рябошапки, починаючи з 2001 року в рамках цієї програми щорічно проводилось по 5-6 семінарів з питань нормотворчості. "Можна стверджувати, що ми набуваємо потенціал для вироблення власної функціональної системи нормопроектування, що в свою чергу дозволить відмовитись від високовартістного залучення іноземних спеціалістів" - сказав директор Центру.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua