07-02-201915:30

Міністерство юстиції та Гаазький інститут інновацій у праві підписали Меморандум про взаєморозуміння

6 лютого 2019 року в межах міжнародного форуму «Інновації у сфері правосуддя» (Innovating Justice Forum), який проходить у м. Гаага, Королівство Нідерланди, відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством юстиції та Гаазьким інститутом інновацій у праві.

Метою підписання цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на покращення доступу до правосуддя, розвиток інновацій у правосудді та юридичних технологій в Україні.

В рамках Меморандуму передбачається співпраця щодо зміцнення екосистеми інновацій у правосудді, розвитку юридичних технологій, трансформації правосуддя, удосконалення інфраструктури даних та її потенціалу, необхідних для підтримки політики і програм у сфері доступу до правосуддя.

Підписаний Меморандум також передбачає обмін інформацією та досвідом, проведення спільних заходів та можливість започаткування спільних проектів і програм.

Меморандум підписали заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов та виконавчий директор Гаазького інституту інновацій у праві Сем Мюллер.

«Україна – одна з країн, які прагнуть впроваджувати інновації у багатьох сферах життя, тому це велика честь співпрацювати у сфері впровадження нових технологій для покращення доступу до правосуддя», – зазначив Сем Мюллер.

«Міністерство юстиції, як і весь Уряд України, зацікавлене та готове використовувати нові технології з метою спрощення доступу громадян до державних сервісів, зокрема і у сфері правосуддя», – сказав Сергій Петухов.

За його словами, отримання послуги не повинно залежати від фізичної присутності особи, особливо це стосується громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

«Інновації наблизять державні сервіси та доступ до правосуддя для багатьох громадян. Крім того, впровадження нових технологій допоможе подолати корупцію та зробити діяльність державних органів більш прозорою», – зазначив Сергій Петухов.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pidpisannya-memorandumu-pro-vzaemorozuminnya-mij-ministerstvom-yustitsii-ta-gaazkim-institutom-innovatsiy-u-pravi-gaaga-06-lyutogo-2019-roku