03-02-201710:55

Міністерство юстиції України оголоcило про початок збору проектних пропозицій щодо будівництва нових слідчих ізоляторів у Києві та Львові.

Про це заявила перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова під час офіційного оголошення про початок збору проектних пропозицій щодо будівництва нових слідчих ізоляторів у Києві та Львові.

«Пенітенціарна система є дуже сенситивною, тож, як і у будь-якій країні, реформа триває не один рік. Денис Чернишов – заступник Міністра юстиції, це людина, яка зможе цю систему змінити, - зазначила Наталія Севостьянова. 

Денис Чернишов, своєю чергою, наголосив на консолідованій роботі всієї команди Міністерства на шляху реформування служби в цілому і перебудови її споруд зокрема. Крім того, Денис Чернишов зазначив, що цього року вперше, починаючи з 1984 року, було затверджено нові норми щодо будівництва споруд та утримання ув’язнених, що є однією із багатьох складових реформи.

«Після повного закриття закладів та переведення осіб, взятих під варту, до новозбудованих об'єктів, майнові комплекси та земельні ділянки Лук’янівського СІЗО та Львівської УВП №19 будуть виведені з експлуатації та передані Приватному партнерові, зауваживши, що права на використання ділянок інвесторами виникнуть лише тоді, коли вони повністю збудують нове приміщення, здадуть його в експлуатацію та відбудеться переведення всіх ув’язнених», - зауважив Денис Чернишов. 

Також заступник Міністра юстиції наголосив, що конкурс обов’язково буде проведено прозоро. Насамперед, цьому сприятиме розміщення проекту ДПП на інноваційній онлайн-платформі підтримки інфраструктурних проектів, яка підтримується ЄБРР, Світовим Банком, ЄІБ. Відкритий доступ до оголошення та вимог проекту матимуть міжнародні кваліфіковані інвестори, що значно покращить конкуренцію серед запропонованих проектних пропозицій. 

Вже після проведення конкурсу з визначення Приватного партнера та проходження всіх етапів відбудеться підписання контракту щодо здійснення ДПП, - повідомила перший заступник Міністра юстиції. Крім того, Наталія Севостьянова додала, що всі зацікавлені потенційні інвестори відсьогодні мають змогу ознайомитися з усіма вимогами до проектної пропозиції та вимогами до майбутніх об’єктів на сайті Міністерства юстиції, де розміщено оголошення про готовність розглянути пропозиції щодо реалізації ДПП.

«Заплановане перенесення київського СІЗО відбудеться на територію Ірпінського виправного центру номер 132 або ж Бучанської виправної колонії номер 85. Також може розглядатися варіант щодо виділення земельної ділянки Київською обласною радою. Львівський ізолятор буде перенесено на територію Личаківської виправної колонії номер 30», - поінформувала Наталія Севостьянова.