29-07-200500:00

Міністерство юстиції України провело консультації з делегацією Офісу Секретаря Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії

Як повідомила прес-службі заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова, мета консультацій - з'ясування окремих концептуальних засад співробітництва щодо виконання на території України вироків, винесених Міжнародним кримінальним трибуналом для колишньої Югославії.

Консультації з делегацією Офісу Секретаря Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії проводилися в рамках засідання Експертної групи з підготовки проектів міжнародних договорів України про правові відносини і правову допомогу у цивільних і кримінальних справах.

До делегації України, очолюваної заступником Міністра юстиції України – керівником зазначеної Експертної групи Лідією Горбуновою, увійшли представники Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Генеральної прокуратури України та Державного Департаменту України з питань виконання покарань.

З боку Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії у консультаціях взяли участь юридичний радник пан Аугустус де Вітт та експерт пані Сабріна Фофана.

Під час перебування делегація завдяки сприянню Державного Департаменту України з питань виконання покарань відвідала пенітенціарні установи у Житомирській області та ознайомилась з порядком утримання засуджених осіб на території України.

В ході консультацій Сторони з'ясували найбільш важливі питання, пов'язані з укладенням і виконанням угоди про примусове виконання вироків Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії. Також сторони домовилися продовжити консультації у подальшому, обмінявшись коментарями до окремих положень вказаної угоди.

Довідка: Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії (МКТЮ) засновано Резолюцією Ради Безпеки ООН 827 (1993) від 25 травня 1993 року, також затверджено його Статут. Сфера діяльності МКТЮ, як допоміжного органу Ради Безпеки ООН, - судове переслідування осіб, відповідальних за грубе порушення міжнародного гуманітарного права на території колишньої Югославії.

Пунктом 4 Резолюції встановлено, що всі держави повинні повною мірою здійснювати співробітництво з МКТЮ і його органами відповідно до Резолюції та Статуту, а також вживати всіх необхідних заходів в рамках свого внутрішнього законодавства з метою імплементації положень Резолюції та Статуту МКТЮ.

Відповідно до Статті 25 Статуту ООН Україна, як член ООН, підпорядковується рішенням Ради Безпеки і виконує їх.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua