25-06-200300:00

Міністерство юстиції виявило порушення законодавства у Київській міськдержадміністрації

Міністерство юстиції виявило порушення законодавства у Київській міськдержадміністрації

Міністр юстиції Олександр Лавринович взяв під особистий контроль роботу по реєстрації нормативно-правових актів і рекомендував керівникам управлінь юстиції невідкладно звертатись з поданням до органів прокуратури у випадках відмови зареєстрстровувати акти, які підлягають обов"язковій реєстрації. Таке рішення він прийняв 25 червня 2003 року на розширеному засіданні колегії під час обговорення результатів перевірки роботи щодо реєстрації нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади.

Позиція Міністра юстиції обумовлена тим, що незареєстровані та не оприлюднені нормативно-правові акти є нечинними. "Вимагати від громадян додержуватися нечинних нормативних актів є прямим порушенням їх законних прав" - сказав Олександр Лавринович на колегії.

За інформацією Міністра у ході перевірки, "були виявлені 12 розпоряджень Київської міської державної адміністраці, які підлягають реєстрації, але не проходили цієї процедури, а значить є нечинними" ,а 2 розпорядження видано з перевищенням компетенції,що є неприпустимим.- зауважив Олександр Лавринович.

Дані перевірки свідчать про недостатній рівень знання чинного законодавства у працівників юридичних служб та спеціалістів, які готують нормативно-правові акти.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: ilchenko@minjust.gov.ua