13-01-200500:00

Міністерство юстиції візьме участь у розробці комплексної держпрограми “Житло – інвалідам”

Уряд доручив Міністерству юстиції разом з Держбудом, Мінпраці, Мінфіном та Мінекономіки за участю громадських організацій інвалідів розробити і надати в першому півріччі 2005 року на розгляд Кабміну проект комплексної держпрограми «Житло - інвалідам». Про це йдеться в Концепції Державної комплексної програми «Житло - інвалідам», затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів №994-р від 31 грудня 2004 року.

У розпорядженні зазначено, що при розробці програми необхідно врахувати, що близько 15% самотніх інвалідів, які знаходяться на квартирному обліку, мають потребу в переселенні в спеціальні будинки-інтернати для інвалідів. Їхнє переселення в спеціалізовані установи дозволить визволити певну частину житлового фонду, який обов'язково має бути переданий для забезпечення житлом інших інвалідів. Фінансове забезпечення програми може здійснюватися за рахунок коштів держбюджету з залученням коштів місцевих бюджетів та інших джерел. Важливе місце, як зазначено в розпорядженні, має бути відведене різним видам державного та іпотечного кредитування. Орієнтована потреба інвалідів у житлі визначатиметься виходячи з усередненої загальної площі квартири на родину з двох чоловік у розмірі 43 кв. м.

Передбачається, що програма буде реалізовуватися з 2006 по 2010 роки. Виконання програми дозволить до кінця 2010 року забезпечити житлом близько 75% інвалідів усіх категорій, що знаходилися на квартобліку станом на 1 січня 2004 року. Зокрема, протягом 2006-2007 років планується забезпечити житлом 10 тис. родин-інвалідів війни.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua