21-04-200300:00

Міністерство юстиції визначило наступні 13 партій, перевірка яких відбудеться з 28 квітня по 8 травня

Визначені партії будуть перевірені на відповідність статутів вимогам Закону "Про політичні партії в Україні"; виконання вимог Закону щодо інформування реєструючого органу по позиціях, передбачених законом; наявність структурних осередків в областях України.

Олександр Лавринович нагадав, що черговість партій, визначених до перевірки, складається "по проблемності" по результатах попереднього спілкування з партіями шляхом листування.

Як уже повідомлялося, перші 11 партій, визначених Міністерством юстиції, як "найпроблемніші", перевірялися з 14 по 18 квітня 2003 року.

24 квітня Міністерство юстиції офіційно оголосить підсумки перевірки перших 11 партій . По тих партіях, які не відповідатимуть вимогам Закону, буде складене подання до Верховного Суду України про анулювання їх свідоцтва про реєстрацію. Рішення Верховного Суду вважатиметься остаточним і перегляду не підлягатиме.

Довідка. Закон України "Про політичні партії в Україні" було ухвалено Верховною Радою України 5 квітня 2001 року. Законом визначено початок перевірки - через рік після парламентських виборів. Функції перевірки покладені на Міністерство юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua