20-05-200300:00

Міністерство юстиції визначило переможців тендера на право реалізації конфіскованого майна

В Міністерстві юстиції України підбито підсумки тендера на визначення спеціалізованих торгівельних організацій, що реалізовуватимуть майно, конфісковане Державною виконавчою службою за рішеннями судів. Про це заявив Державний секретар Міністерства юстиції України Анатолій Заєць на прес-конференції, яка відбулася в Мін\'юсті сьогодні, 20 травня 2003 року. Анатолій Заєць повідомив, що визначено по три переможці в кожному з трьох конкурсних регіонів - Південно-Східному, Центральному та Західному. Ними стали Державне підприємство МВС України "Спецсервіс", Державна акціонерна компанія "Національна мережа аукціонних центрів та Державне підприємство "Укрспец\'юст".

Державний секретар Міністерства юстиції повідомив, що основним критерієм, який висувався до претендентів - учасників тендеру, стала наявність розгалуженої мережі філій для реалізації конфіскованого майна в більшості адміністративно-територіальних одиниць. Анатолій Заєць повідомив, що, зокрема, ДАК "Національна мережа аукціонних центрів" буде діяти через філії в 24 областях, ДП МВС "Спецсервіс" - у 13, ДП "Укрспецюст" у 27 областях України.

"Міністерство юстиції переходить на реальні конкурсні засади реалізації конфіскованого майна", - наголосив Анатолій Заєць. За його словами, створення конкурентного середовища на цьому ринку дозволить вирішити проблеми з реалізацією майна, "більша частина якого є дуже малоліквідною". Відтепер, за словами Держсекретаря Міністерства юстиції, Державна виконавча служба отримала право вибору між трьома організаціями, які "будуть змушені конкурувати одна з одною, пропонуючи вигідніші умови". Якщо пропозиції будуть тотожними, організація чи підприємство будуть визначатися за алфавітом - наступні після того, хто уже брав участь в реалізації конфіскованого майна.

Анатолій Заєць повідомив, що відповідно до Генеральної Угоди, яка буде укладена з переможцями тендеру "найближчі два тижні", організації зобов\'язані без права відмови реалізовувати те майно, яке передаватиметься Державною виконавчою службою на реалізацію. У разі, якщо організація безпідставно відмовиться реалізовувати майно, її, за словами Державного секретаря Міністерства юстиції, буде позбавлено права реалізовувати конфіскат в конкретній області. Виконання умов Угоди контролюватиметься Державною виконавчою службою.

Організації та підприємства, які перемогли в тендері, отримали право на реалізацію майна, конфіскованого за рішеннями судів, до кінця 2003 року.

Тендер на 2004 рік буде проведено в грудні.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua