19-05-202517:50

«Міністерство юстиції як учасник судових проваджень»: правова дискусія у Харкові

У Харкові пройшов форум «Міністерство юстиції як учасник судових проваджень», присвячений актуальним питанням правозастосування в умовах воєнного стану.

Захід об’єднав представників органів державної влади, судової системи, адвокатури, наукової спільноти та органів місцевого самоврядування, які долучилися онлайн та офлайн.

До зустрічі приєдналася Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

«Три роки повномасштабної війни стали безпрецедентним випробуванням для всієї правової системи України. Міністерство юстиції зіштовхнулося майже з двома десятками нових категорій справ — і кожна з них потребує нестандартних рішень, професійної гнучкості та відповідальності. Сьогодні як ніколи важливо об’єднати зусилля державних інституцій, судової гілки влади, адвокатури та наукової спільноти. Саме така співпраця дозволить знаходити правові механізми, які реально захищають права наших громадян. Переконана, що цей форум стане важливим етапом у формуванні рішень, які Міністерство юстиції зможе впровадити в практику», - зазначила Віцепрем’єрка.

До заходу долучилися голова Другого апеляційного адміністративного суду Армен Бегунц, ректор Національного юридичного університету ім.Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, представники Верховної Ради, ДСА, місцевої та обласної влади.

Програма форуму охопила низку актуальних тем, зокрема: застосування санкцій до окремих категорій осіб, преференції в умовах воєнного стану, практика встановлення статусів ВПО та УБД, а також питання контролю та оскарження рішень реєстраторів.

Панельні дискусії модерував Перший заступник Міністра юстиції Микола Кучерявенко. До обговорень долучилися судді Верховного суду, представники Міністерства юстиції, адвокати, викладачі, а також юристи системи НГУ ХАРТІЯ.

Окрему увагу учасники приділили темі виконання судових рішень щодо заборони діяльності політичних партій, які мали зв’язки з країною-агресором або підривали державну безпеку.

Міністерство юстиції України, як ініціатор таких позовів, поінформувало про хід реалізації відповідних рішень, зокрема – щодо переходу у власність держави майна та коштів заборонених партій.

Загалом судом заборонено діяльність 21 політичної партії. Відповідно до закону, їхнє майно, рахунки, транспорт, нерухомість, земельні ділянки, корпоративні права, об’єкти інтелектуальної власності та інші активи мають бути передані у власність держави. Для цього Мін’юст направив понад 5500 запитів до різних державних органів з метою виявлення такого майна.

Завдяки злагодженій роботі фахівців Мін’юсту вдалося встановити та передати у власність держави:

- понад 24,4 мільйона гривень на банківських рахунках;

- 53 транспортні засоби;

- 12 корпоративних прав;

- 10 об’єктів інтелектуальної власності;

- 154 об’єкти нерухомості, з яких 70 вже включено до відповідного переліку переданого майна.

Підпишись на наш Телеграм