13-01-200500:00

Міністерство юстиції застерігає: в Луганську здійснює нотаріальну діяльність особа, позбавлена свідоцтва на право заняття нотаріальною діяльністю

Міністерство юстиції України застерігає мешканців Луганщини, а також інших громадян України, які починаючи від 15 березня 2004 року могли звертатися за нотаріальними послугами у м. Луганську до громадянина Поболєлова Івана Миколайовича, що видає себе за приватного нотаріуса Луганського міського нотаріального округу.

Як повідомила директор Департаменту Міністерства юстиції у справах цивільного стану громадян та нотаріату Людмила Павлова, в результаті перевірок через виявлені порушення законодавства приватна нотаріальна діяльність громадянина І.Поболєлова двічі призупинялася обласним управлінням Луганської області - на 2 місяці з 15 березня 2004 року та на три місяці з 12 травня 2004 року. Проте в результаті перевірок було виявлено, що І. Поболєлов, незважаючи на наказ про призупинення приватної нотаріальної діяльності, не тільки не вжив заходів по усуненню порушень, але й продовжує вчиняти нотаріальні дії. У зв‘язку з чим обласне управління звернулося до Міністерства юстиції з поданням про анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, виданого вказаному нотаріуса. Наказом Мін‘юсту від 23 червня 2004 року свідоцтво І.Поболєлова було анульоване, а 7 липня 2004 року приватна нотаріальна діяльність громадянина Поболєлова Івана Миколайовича була припинена.

Проте, станом на 1 січня 2005 року громадянин І.Поболєлов не здав ані печатку, ані Реєстраційне посвідчення, та продовжував вчиняти нотаріальні дії. Починаючи з вересня 2004 року до обласної прокуратури та органів внутрішніх справ Луганським обласним управлінням юстиції були неодноразово направлені матеріали відносно псевдонотаріуса . Але на сьогодні питання вилучення печатки досі не вирішене.

Міністерство юстиції застерігає громадян України, які могли скористатися послугами колишнього нотаріуса, про те, що нотаріальна діяльність громадянина І.Поболєлова є незаконною, а отже всі нотаріальні дії, вчинені ним починаючи з 15 березня 2004 року, є нечинними, і мають бути переоформлені іншим державним чи приватним нотаріусом.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua