15-01-200300:00

Міністерство юстиції збільшило зарплату та штатну чисельність працівників виконавчої служби

З 1 січня 2003 року в 1,6 разів збільшено заробітну плату працівників Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Як повідомив прес-службі Мін\'юсту Міністр юстиції України Олександр Лавринович, з 1 січня 2003 року старший державний виконавець отримуватиме 646 грн. проти 446 грн. у 2002 році, державний виконавець - 577 грн. проти 413 у 2002 році. Одночасно протягом 2003 року штатна чисельність працівників цієї служби буде збільшена на 6457 співробітників і складе 10816 осіб, з яких 3558 осіб - безпосередньо державні виконавці.

Серед причин, які призвели до необхідності збільшення штату та оплати праці державних виконавців Міністр юстиції назвав "надзвичайне навантаження та відсутність фінансового заохочення працівників ДВС".

Міністр повідомив, що якщо в 1999 році в провадженні перебувало 3 341 130 виконавчих документів, а середньомісячне навантаження на одного державного виконавця складало 85,4 документа; то за 9 місяців 2002 року при тій же кількості працівників ДВС в провадженні перебувало 4 703 698 виконавчих документів, а середньомісячне навантаження на одного державного виконавця - склало 146,9 документа. При цьому, за словами Олександра Лавриновича, практика роботи свідчить, що державний виконавець фізично може виконати не більше 50 виконавчих проваджень на місяць.

Додатковий прогнозований економічний ефект від збільшення штату на думку Міністра юстиції має скласти майже 770 млн. гривень на рік. Протягом 9 місяців 2002 року за виконавчими документами було стягнуто 4 599 815 587 грн., у тому числі на користь держави - 484 350 577 грн.

Олександр Лавринович повідомив, що додатковий набір кадрів в Державну виконавчу службу буде відбуватися поступово, виключно на конкурсних засадах. "Сподіваюсь, що рівень тих, хто прийде працювати буде вищим, ніж первинний, під час комплектування служби. Це повинні бути юристи, які розуміються на питаннях судового розгляду, мають необхідний мінімум економічних знань, достатньо знань по процедурі виконання судових рішень і є достатньо обізнаними в процесі апеляційного оскарження, яке може виникати під час виконання судового рішення. Тобто діяти таким чином, щоб не давати можливості для оскарження своїх дій під час виконання судового рішення." - сказав Міністр. "Кваліфікованих фахівців бракує. Але ми не робимо трагедії, якщо не вдасться зразу заповнити всі вакансії. Вакансії будуть вільними до тих пір, поки не знайдемо кваліфікованих фахівців, які принаймні формально відповідатимуть всім вимогам і які витримають випробувальний термін, щоб засвідчити свою готовність і можливість працювати." - наголосив Олександр Лавринович.

Міністр також повідомив, що з 1 вересня 2003 року в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого буде відкрита нова спеціалізація на факультеті юстиції по підготовці фахівців для Державної виконавчої служби.

Довідка. Державна виконавча служба, завданням якої є виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), була створена в 1999 році. Запровадження інституту державних виконавців мало на меті створення сильного, процесуально незалежного органу державної влади з висококваліфікованими фахівцями, здатними виконувати обов\'язки, пов\'язані з примусовим виконанням рішень судів та інших органів. При створенні штатна чисельність Державної виконавчої служби складала 3558 осіб. З часу створення штатна чисельність органів ДВС не змінювалась.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua