03-04-201815:53

Міністерством юстиції презентовано Карту проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Директоратом з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності розроблено Карту загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», яка містить інформацію про мережі партнерських організацій, що спільно з Міністерством юстиції та Координаційним центром з надання правової допомоги беруть участь у реалізації проекту:

  • Мережа хабів громадянського суспільства – проект Програми розвитку ООН « Громадянське суспільство для розвитку демократії та прав людини в Україні», спрямований на підвищення інституційної спроможності організацій громадянського суспільства в Україні задля посилення їхнього впливу на процеси реформ у сферах демократизації та прав людини, а також на розбудову інклюзивного, демократичного врядування на основі прав людини через посилення їхньої спроможності, кращу координацію дій та мережеву співпрацю. Проект впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
  • Мережа правового розвитку - коаліція громадських організацій, які розвивають територіальні громади через надання безоплатної правової допомоги. На сьогоднішній день спілка об’єднує 23 організації у 14 регіонах України. Ці організації, на базі яких створені офіси Мережі, надають населенню базову інформацію з правових питань, активно співпрацюють з місцевим самоврядуванням для розв’язання індивідуальних проблем та для захисту суспільних інтересів, впроваджують альтернативні способи вирішення конфліктів, розвивають громади та лідерство.
  • Асоціація юридичних клінік - громадське об’єднання, діяльність якого спрямована на розвиток юридичної клінічної освіти та розбудову мережі юридичних клінік. Місією Асоціації юридичних клінік України є забезпечення функціонування якісних юридичних клінік в системі вищої юридичної освіти України. Юридичний клінічний рух забезпечує системну підготовку юристів, готових до практичної професійної діяльності, тим самим сприяючи утвердженню в українському суспільстві верховенства права, доступу до правосуддя та підвищення рівня правової культури.
  • IREX - мережа бібліотек у громадах по всій території України в рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні». Проект ПУЛЬС направлений на посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку. Робота IREX в цьому проекті спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації.

Провайдери безоплатної правової допомоги та громадські організації відіграють важливу роль у реалізації проекту.

Завдяки залученню системи безоплатної правової допомоги ми реалізуємо повний цикл "знання [прав] - дія - захист", адже в більшості випадків саме знання своїх прав та розуміння, до кого слід звернутися аби вирішити правову проблему, безпосередньо впливає на результат.

Ми простежуємо весь рух за маршрутом "особа дізналась про права" - "особа звернулась за консультацією" - "особа отримала правову допомогу" - "право відновлено/захищено".

Об’єднання зусиль усіх провайдерів правової допомоги шляхом мережування правопросвітницької діяльності та доступу до безоплатної правової допомоги передбачає:

  • використання потенціалу провайдерів правової допомоги
  • посилення правової спроможності територіальних громад
  • формування зворотнього зв’язку
  • визначення правових потреб населення
  • налагодження комунікації між провайдерами безоплатної правової допомоги та кінцевими споживачами.

 

Переконані, що спільними зусиллями ми зможемо досягти кінцевої мети – більше громадян України знають і захищають свої права!

 

Карта проекту