10-12-200400:00

Міністр юстиції: конституційна реформа сприятиме трансформації дрібнопартійності в Україні у реальну багатопартійність

Конституційна реформа відкрила шлях до розбудови в Україні реальної багатопартійності. Таку думку висловив Міністр юстиції України Олександр Лавринович у ході наради керівного складу Мін‘юсту, під час якої було обговорено роль органів юстиції у забезпеченні процесу конституційного реформування відповідно до ухвалених Верховною Радою змін до Конституції України.

На думку Міністра юстиції, Конституційна реформа в Україні підвищить роль політичних партій, надавши їм функції головних суб‘єктів по формуванню державної влади. А отже сприятиме появі реальної політичної відповідальності влади.

“Внаслідок реформи, політичні партії в Україні стають не просто суб‘єктами політичного життя, а головними суб‘єктами по формуванню державної влади, які беруть на себе політичну відповідальність за результати діяльності державної влади як єдиного цілого. Отримавши шляхом підтримки на парламентських виборах право представляти український народ, коаліція переможців отримає право (власне, буде зобов'язана) сформувати Уряд, скласти повномасштабну програму дій, складовою якої буде і програма Уряду, а також визначити програму законотворчих робіт, яка повинна буде забезпечувати в тому числі і виконання урядової програми і можливості ефективної роботи місцевого самоврядування.” – зазначив Олександр Лавринович.

Суспільним визнанням такої роботи, за словами Міністра юстиції, стануть наступні парламентські вибори, за підсумками яких політичні партії відчують результати політичної відповідальності. “Це створить дієвий стимул для трансформації сьогоднішньої дрібнопартійності у реальну багатопартійність.” – зазначив Олександр Лавринович.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua