11-02-200500:00

Міністр юстиції: люстрація порушує 24 статтю Конституції

Міністр юстиції Роман Зварич виступає проти люстрації, оскільки вважає це грубим порушенням Конституції. Про це він заявив на прес-конференції у п’ятницю, повідомляє кореспондент «proUA». «Законопроект про люстрацію є дискримінаційним», - наголосив міністр юстиції і зазначив при цьому, що згідно зі статтею 24 Конституції України всі люди є рівні у своїх правах перед законом.

Роман Зварич наголосив, що якщо Верховна Рада схвалить такий законопроект, то він пропонуватиме Президенту накласти на нього вето. При цьому міністр зазначив, що ще не мав нагоди поговорити з главою держави щодо цього законопроекту, однак вже заручився підтримкою з цього питання з боку прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

У питанні люстрації, за словами Зварича, є і політичний аспект. Він зазначив, що усі держави, які провадили у себе люстраційні процедури, робили це на етапі становлення своєї держави. „А оскільки Україна вже має закладені демократичні підвалини, то у нас це буде кроком назад”, - вважає він.

Крім того, Роман Зварич наголосив, що у разі проведення в Україні процедури люстрації, „демократичне прогресивне людство нас не зрозуміє”.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua