08-09-200600:00

Міністр юстиції особисто прийняв громадян

Міністр юстиції Роман Зварич, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», провів щомісячний особистий прийом. Найбільше громадяни скаржилися на дії працівників Державної виконавчої служби та суддів усіх рівнів.

Зокрема, одна з громадянок, яка прийшла на прийом, поскаржилася Міністру юстиції на дії державних виконавців Чернігівської області, які, на її думку, дозволили колишньому чоловікові уникнути сплати аліментів. Міністр доручив керівництву Державної виконавчої служби перевірити викладені у скарзі факти порушень з боку державних виконавців і взяв розгляд цієї скарги під особистий контроль. Офіційну відповідь Міністерства скаржниця отримає у встановлений законом термін – один місяць.

Ще одна громадянка поскаржилася Міністру на дії державних виконавців у справі щодо виконання судового рішення про поновлення її на роботі. В ході розгляду скарги з'ясувалося, що суд видав жінці дублікат виконавчого листа з відміткою про виконання рішення, який, на думку скаржниці, є підробленим. З огляду на це Міністр роз'яснив, що державна виконавча служба не має законних підстав для відкриття виконавчого провадження. Скаржниці Міністр порадив звернутися до правоохоронних органів для порушення кримінальної справи за фактом підробки документа.

А ще один з учасників прийому звернувся до Міністра юстиції з вимогою ініціювати порушення дисциплінарного провадження щодо одного зі столичних суддів. За результатами розгляду скарги Міністр дав доручення перевірити викладену в ній інформацію. У разі її підтвердження Міністр юстиції ініціюватиме питання про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua