06-12-200400:00

Міністр юстиції: рішення Верховного Суду повернуло ситуацію в Україні у річище закону

Рішення Верховного Суду України про скасування результатів повторного голосування на виборах президента повністю повернуло ситуацію в країні в річище Закону “Про вибори Президента України”. З правової точки зору ситуація в Україні повернулася на середину кампанії, коли перший тур виборів вже пройдено, його результати не викликають сумнівів, і має бути проведений другий тур. Про це заявив Міністр юстиції України Олександр Лавринович в інтерв‘ю журналістам 4 грудня 2004 року.

Олександр Лавринович відзначив, що рішення Верховного Суду повністю відповідає нормам чинного законодавства. “Суд жодним чином не вийшов за межи закону. І може викликати лише повагу точність суддів у дослідженні матеріалів, та ухваленні резолютивної частини.” – зазначив Міністр.

Олександр Лавринович наголосив, що рішення Верховного Суду є обов‘язковим для виконання та “має з повагою бути сприйняте кожним громадянином України”.

“Рішення Верховного Суду може обговорюватися, оскільки воно ухвалювалося в недосконалому правовому полі. Але лише в теоретичній площині, оскільки суд ніде не вийшов за норми чинного закону. Недосконале законодавство – це не проблема суду, а проблема законодавча. Верховний Суд зробив все можливе, щоб не залишити відкритим алгоритм щодо кризової ситуації з виборами Президента та вказав, яким чином необхідно поновити порушені права громадян” – підкреслив Міністр юстиції.

Міністр зазначив, що Верховний Суд ухвалив провести повторне голосування відповідно до норм статті 85 Закону України “Про вибори Президента України”. Ця стаття, зокрема, визначає, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування включаються два кандидати на пост Президента України, які у підсумку голосування у день виборів одержали найбільшу кількість голосів. Якщо один з кандидатів, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування зняв свою кандидатуру, Центральна виборча комісія невідкладно приймає рішення про включення до виборчого бюлетеня кандидата, наступного за кількістю одержаних у день виборів голосів. Ця ж стаття Закону регулює ситуацію, якщо один з кандидатів зніме свою кандидатуру менш ніж за 10 днів до дня виборів. Тоді повторне голосування проводиться щодо однієї кандидатури. При цьому, кандидат, що залишився, має набрати більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. У противному разі вибори вважатимуться такими, що не відбулися.

Олександр Лавринович також зазначив, що переголосування другого туру буде відбуватися в іншій правовій та політичній ситуації – з урахуванням змін до Закону “Про вибори Президента України”, які може ухвалити Верховна Рада. На думку Міністра юстиції, вибори Президента України довели необхідність таких змін, зокрема у частині порядку складання списків виборців, видачі відкріпних талонів та порядку голосування за межами виборчих дільниць, способу формування виборчих комісій.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua