26-05-202317:54

Міністр юстиції України Денис Малюська виступив зі зверненням до німецьких партнерів

25-26 травня у Берліні відбулась  94-а щорічна конференція міністрів юстиції федеральних земель Німеччини (JuMiKo). Цього року Берлін перейняв від Баварії головування у Конференції.

Одним із пунктів порядку денного Конференції стало питання створення Трибуналу для розслідування злочину агресії.

Міністр юстиції України Денис Малюська виступив зі зверненням до німецьких партнерів, під час якого закликав до втілення спільних проєктів у рамках українсько-німецької міжвідомчої Робочої програми співробітництва до 2024 року до Спільної заяви про правове співробітництво.

Зокрема у зверненні очільник відомства зауважив, що з початком повномасштабного вторгнення російської федерації Міністерство юстиції України зіткнулося з багатьма викликами, тому Україна високо цінує багаторічну глибоку співпрацю з Федеральним міністерством юстиції Німеччини. І підкреслив, що Мін'юст продовжує роботу над впровадженням важливих реформ у сфері юстиції.

Міністри всіх шістнадцяти федеральних земель Німеччини рішуче виступили із засудженням російської агресивної війни проти України та закликали до притягнення до міжнародно-правової відповідальності  винних у цій війні.

За результатами було одностайно ухвалено відповідну постанову, яка закладає вектор подальшого розвитку правової політики ФРН не лише всередині країни, а й в Європі:

- Міністри юстиції вбачають у агресивній війні росії проти України очевидне та кричуще порушення Статуту ООН, основних принципів міжнародного права та міжнародних договорів.

- Міністри юстиції вітають резолюцію Європейського Парламенту від 19.01.2023 про створення Трибуналу для розслідування злочину агресії проти  України (2022/3017 (RSP)). Завдяки створенню такого Трибуналу вдасться заповнити існуючі інституційні прогалини у системі міжнародної кримінальної юстиції.

- Міністри юстиції звертаються до федерального уряду, сприяти на європейському рівні створенню Трибуналу для розслідування злочину агресії, скоєного проти України.

 Користуючись нагодою, Денис Малюська запросив присутніх взяти участь у Міжнародному пенітенціарному форумі, який Міністерство юстиції України та Департамент з питань виконання кримінальних покарань за підтримки Управління ООН з наркотиків та злочинності проведе у Києві з 20 по 21 червня 2023 року.

До відома: Це вже друга від початку року резолюція представників земельних урядів ФРН, присвячена необхідності встановлення правової відповідальності над злочинами рф в Україні і створенню Спеціального трибуналу. Лише спільно ми захистимо міжнародне право та змусимо кожного порушника відчути болючу ціну за зазіхання на міжнародний правопорядок.

Звернення Міністра юстиції України Дениса Малюськи до німецьких колег за посиланнямhttps://youtu.be/18VcQsD28L0