16-06-200500:00

Міністр юстиції України обговорив з представниками Агентства США з міжнародного розвитку перспективи співпраці у сфері земельної реформи в Україні

Під час зустрічі 15 червня 2005 року представники Агентства США з міжнародного розвитку USAID поінформували Міністра юстиції про основні проекти, що здійснює агентство в Україні, зокрема, в галузі реформи сільсько-господарського сектора.

За організаційно-фінансового сприяння Світового Банку USAID запровадив в Україні програму сертифікації сільсько-господарських земель та підготовки кадрів, які здійснюють оформлення й видачу відповідних документів.

Міністр юстиції України наголосив, що процедура реєстрації землі є одним з ключових компонентів земельної реформи. Удосконалення процедури реєстрації шляхом її уніфікації та зосередження відповідних повноважень в одному державному органі стане важливим кроком з попередження корупції на місцевому рівні. На думку Романа Зварича, реєстрацію земель має здійснювати конституційний орган, що надасть процедурі більшої законності. Крім того, ситуація, коли реєстрацію земель здійснюють одночасно декілька органів, суттєво збільшує фінансові витрати з державного бюджету.

Водночас, зауважив Міністр, удосконалення процедури реєстрації стане лише початком тривалої і копіткої роботи в сфері земельної реформи, і USAID може надати Україні вкрай потрібну допомогу, зокрема, в підготовці необхідних нормативно-правових актів. Роман Зварич також поінформував співрозмовників, що Уряд співпрацює у цій сфері зі Світовим Банком, який готує другий транш кредиту на здійснення земельної реформи в Україні.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua