08-09-200300:00

Міністр юстиції України пропонує Єврокомісії перейти до реального співробітництва по адаптації українського законодавст

Міністр юстиції України Олександр Лавринович звертає увагу Європейської комісії на необхідність перейти "від опису українського законодавства" до реальної роботи з його адаптації до європейських стандартів. "Підхід до роботи з адаптації українського законодавства як до його опису для виявлення невідповідності стандартам Європейського Союзу і його моніторинг на основі засобів масової інформації й експертних оцінок може призвести до формування думки про те, що у нас немає серйозного наміру здійснювати цей процес. Цей момент викликає стурбованість у міністерстві. Я не хотів би, щоб склалася ситуація, коли ми, нібито, імітуємо адаптацію, а ЄС робить вигляд, що допомагає Україні на шляху євроінтеграції", - сказав О.Лавринович у п\'ятницю 5 вересня в Києві в ході зустрічі з уповноваженим представником Єврокомісії в Україні Норбертом Жустеном. У зв\'язку з цим міністр висловився за "продовження лінії, закладеної в наших відносинах". Він звернув увагу уповноваженого посла Єврокомісії на "виникнення легкої ревізії" документів, що були підписані в Копенгагені (спільна заява президента України Леоніда Кучми і президента Європейської Ради Андерса Фог Расмуссена, зроблена по результатах Копенгагенського самміту Україна-ЄС) і в Брюсселі (спільна заява прем\'єр-міністра України Віктора Януковича і президента Європейської комісії Романо Проді за результатами засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС). "Необхідно досягти розуміння того, як ми будемо працювати з Єврокомісією по реалізації досягнутих домовленостей. Адаптація українського законодавства до європейських стандартів є важливим напрямком в євроінтеграційних прагненнях України", підкреслив О.Лавринович.

За його словами, йдеться про принципи підходу до плану графіка адаптації українського законодавства, що має бути розроблений урядом України за підтримки Єврокомісії, як це було зафіксовано в Копенгагені і Брюсселі. Н.Жустен погодився з оцінкою ситуації, але також звернув увагу на те, що гармонізація законодавства "не є обов\'язковою умовою членства". "Йдеться про гармонізацію, яка б сприяла відносинам України і ЄС", - підкреслив він. За словами уповноваженого представника Єврокомісії, "на масштабність і швидкість гармонізації" впливатиме перспектива членства. Разом з тим, Н.Жустен повідомив, що в ході наміченого на 11-12 вересня візиту до Києва, комісар Євросоюзу з питань розширення Гюнтер Ферхойген запропонує "поглиблення співробітництва, незважаючи на перспективу (членства), якою б вона не була". "Це буде підтверджено на самміті (Україна-ЄС)", - сказав він.

За результатами переговорів сторони домовилися про подальшу роботу над меморандумом, що має бути підписаний між урядом України і Європейською комісією про план-графік адаптації українського законодавства до законодавства ЄС і про паралельну роботу над планом-графіком адаптації українського законодавства до стандартів ЄС у пріоритетних сферах, а також над розробкою конкретних пропозицій по реалізації цього процесу.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua