16-06-200500:00

Міністр юстиції України Роман Зварич провів переговори з Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні Джоном Гербстом, 14 липня 2005 року

В ході зустрічі йшлося про розвиток двосторонньої співпраці, зокрема, надання консультативної й технічної допомоги з боку США у здійсненні судової реформи в Україні та реформуванні її правової системи. Американська сторона окремо наголосила на важливості прийняття нового Кримінально - процесуального кодексу для утвердження верховенства права в Україні.

Як повідомив співрозмовника Міністр юстиції Роман Зварич, проект нового Кримінально-процесуального кодексу України спрямований на комплексне продовження судової реформи і враховує виявлені на практиці недоліки кримінально-процесуальних норм, введених за результатами так званої „малої судової реформи". Проект містить низку принципово важливих новел, спрямованих на забезпечення швидкого і справедливого судочинства, з одного боку, і одночасно дотримання прав учасників кримінального провадження - з іншого. У проекті збільшено гарантії захисту потерпілого, цивільного позивача. Спеціальну главу присвячено питанням забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у справі. Проектом Кримінально-процесуального кодексу України пропонується позбавити суди права повертати кримінальні справи на додаткове розслідування. Це дозволить "звільнити" суд від виконання функції обвинувачення та забезпечить реалізацію принципу змагальності.

Міністерство юстиції України поділяє занепокоєність американської сторони надмірним застосуванням арешту на стадії досудового слідства та використанням арешту як слідчої техніки. На думку Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні, реформа Кримінально-процесуального кодексу важлива не лише для покращання ситуації з правами людини в Україні, але й для боротьби з корупцією й організованою злочинністю.

Джон Гербст повідомив також про готовність США підтримати проект зі створення єдиного веб-сайту для публікації рішень українських судів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua