29-06-200500:00

Міністр юстиції України Роман Зварич провів зустріч з Віце-президентом Європейської Комісії з питань адміністративної реформи, боротьби з корупцією та аудиту Сіімом Калласом

Під час переговорів 27 червня 2005 року сторони обговорили питання подолання корупції в Україні, адміністративної та адміністративно-територіальної реформ.

Роман Зварич поінформував співрозмовника про передбачені програмою Уряду „Назустріч людям" заходи з викорінення і попередження корупції як однієї з найнебезпечніших загроз розбудові правової демократичної держави в Україні. Відповідно, зауважив Міністр юстиції, очолюване ним відомство здійснило вагомий крок у цьому напрямку, розробивши Концепцію подолання корупції в Україні „На шляху до доброчесності". Проект Концепції надіслано 9 червня цього року на погодження зацікавленим центральним органам виконавчої влади для опрацювання та надання пропозицій.

Водночас Міністерство юстиції із залученням інших центральних органів виконавчої влади та науковців здійснило аналіз нормативно - правових актів антикорупційного характеру, що дозволило виявити в них розбіжності, прогалини та недоліки. Так, для вдосконалення правових та організаційних засад експертизи проектів нормативно-правових актів, а також для запобігання нормативному закріпленню положень, що опосередковано можуть сприяти злочинним проявам і корупції, Міністерство юстиції спільно з Академією правових наук підготувало проект Закону України „Про кримінологічну експертизу проектів нормативно-правових актів".

Крім того, у зв'язку з підписанням Україною 2003 року Конвенції ООН проти корупції Міністерство юстиції розробило проект Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції". За словами Романа Зварича, необхідність його якнайшвидшого прийняття обумовлюється відсутністю належної правової бази для боротьби з корупцією, оскільки чинний Закон України „Про боротьбу з корупцією", прийнятий майже 10 років тому, не відповідає ні міжнародним стандартам, ні реаліям сьогодення. Зокрема, згідно з Законом 1995 року боротьба з корупцією здійснюється в основному методом складання адміністративних протоколів про корупційне правопорушення. В результаті протягом року було складено майже шість тисяч таких протоколів, до відповідальності притягнуто винуватців лише половини задокументованих корупційних правопорушень, результативність таких дій невідчутна.

Роман Зварич також повідомив, що Міністерство юстиції розробило проект Закону України „Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення".

Зазначені законопроекти вже надіслано Президенту України з метою внесення їх на розгляд Верховної Ради як першочергових.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua